Turkulainen katkeruus

hgfjkl

Teillä sitten on tarve olla jollekin aina katkera. Nyt uusin katkeruus on jokereita kohtaan. Ja tiedossa on tietty teidän kohtuullisen suuri parkuminen Jypiä kohtaan, syynä muistaakseni valmentajan kommentit ja yksi Immosen taklaus.

Nyt sitten jokerit itkuvirsi, veivät teidän parhaan pelaajan ja myivät eteenpäin... voi voi. Miksi ette pysty pitämään niitä pelaajia siellä?

Onko se teidän loistavan ja sikakalliin junioriakatemiankin kaatuminen jonkun muun vika? Oisko joskus omassa organisaatiossa peiliin katsomisen paikka sen sijaan että puhutte paskaa kaikista muista.

5

196

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 11 * SM

      No sielläpä vasta todellinen asiantuntija huutelee faktaa jääkiekosta. Hehe,mistä teitä aina ryömii näille foorumeille?? ; )

      • Ruissalo Rokkaa

        kaikki hyvin. Tulin juuri Ruissalosta, jossa olin tsiigaamassa latinofriifuja. Mestaruus taskussa ja kesäloma edessä. Ei syytä olla negatiivinen.
        Joten tuntuu, että turkulaisena oleminen on oikea onnenpotku. (näin jääkiekkoilun ystävän näkökulmasta katsoen).


      • ölrtmöhgmrt
        Ruissalo Rokkaa kirjoitti:

        kaikki hyvin. Tulin juuri Ruissalosta, jossa olin tsiigaamassa latinofriifuja. Mestaruus taskussa ja kesäloma edessä. Ei syytä olla negatiivinen.
        Joten tuntuu, että turkulaisena oleminen on oikea onnenpotku. (näin jääkiekkoilun ystävän näkökulmasta katsoen).

        Vai että latino? Ettei vaan ois ollu aasialaisia?? Ne kävi vaan kertomassa teille totuuden turusta.

        http://www.youtube.com/watch?v=XUMZ7dCeBc0


      • mistä tietää,

        että ahvenanmaalaiset nussivat hylkeitä?

        Turkulaisista!


      • varma,
        Ruissalo Rokkaa kirjoitti:

        kaikki hyvin. Tulin juuri Ruissalosta, jossa olin tsiigaamassa latinofriifuja. Mestaruus taskussa ja kesäloma edessä. Ei syytä olla negatiivinen.
        Joten tuntuu, että turkulaisena oleminen on oikea onnenpotku. (näin jääkiekkoilun ystävän näkökulmasta katsoen).

        et ne oli "latinofriifuja"... ettei vaan olis ollu Takatukka-Kiprusoff kavereineen?

        Tuntuu, että turkulaisena oleminen on kuin potku päähän ja siitä seurauksena oleva kooma (näin inhimillisestä näkökulmasta katsoen)!

        Et taida oikein olla friidujen perään (kun et osaa edes kirjoittaa sitä oikein)? ;o)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      249
      14351
    2. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      147
      3809
    3. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      128
      3722
    4. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      163
      1492
    5. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      367
      1459
    6. En minä kyllä enää odota sinua

      Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O
      Ikävä
      13
      1290
    7. Jos joku luulee että kaikki käy

      Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn
      Ikävä
      45
      1236
    8. Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan

      Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var
      Tunteet
      8
      981
    9. Sakin hivutus - ilmiö

      Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok
      80 plus
      45
      918
    10. En pystynyt vaan vastaamaan...

      Kaikki on ihan solmussa eikä ole voimia alkaa ratkaista naisena 😔
      Ikävä
      91
      763
    Aihe