plutoniumi atomipommeissa niin luin jostain. Jos tossa kohta heiluu atomiaseita koneissa nii onko Häkämiehelle kriisisuunnitelmaa jos sattuu onnettomuus. Jassi lentää tuulivoimalaa päi ja Hornetti syöksyy ydinvoimalaan. Siinä voi Naton ydinpommi laakasta.. naatitaan sano savolaismiees Katainen.
Naton ydinaseet turvallisia
soittaja 16-sorminen
6249
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
kuningaan häitä kun Jassit pyörii yllä. En tiiä miten kunkku uskaltaa taas naida piikoja
Miten joku voi olla noin pöljä!
mustekynä
onnettomuuksia sattuu. Yleensä helikopterit törmäävät toisiinsa. Joskus hävittäjät. Outoa tosin ettei koskaan ohjukset laukea itsestään. Kai niissä joku turvamekanismi on. Laivoissa on ydinohjuksia ja sukellusveneissä myös. Pohjois-Korean laukaisi viimeksi ohjuksen. Hyvin toimi.
oli, että sielläkin helikopteri kohtasi kohtalonsa ja kuljetettavat samalla, oivoi, eikö jo lopulta saataisi Karzain hallitukselle vakaamman näköinen asema, että voisimme sillä tekosyyllä vetäytyä.
Tämänkin uutisen kertoi joku tiedotusväline kuin toisella suupielellään; se ei tainnut olla oikein sopivaa. Naton ja nato-Suomen toivoton takaperin juoksu muistuttaa joka viikko enemmän Neuvostoliiton raahustamista sieltä pois. Panssarien suojassa tehdään operaatioita ja saadaan "voittoja", kunnes kylkimiina tavoittaa.
Mitä, muuten kuuluu amerikkalaisten suuroperaatiolle, sille jota esiteltiin rohkeilla miehillä panssariajoneuvon suojassa? Kävikö heille samalla tavalla kuin itämaiset strategiaoppaat neuvovat, kun vihollinen hyökkää, väistä, kun vihollinen yrittää vetää henkeä, hyökkää!
.
Ollaan tietääkseni kehittämässä atlanttisen raikasta ydinhammastahnaa, joka suorastaan räjäyttää plakin pois. Suojaa koko viikoksi!