Ällöttävä Kymppitonni

Kuckelberger

Katsoin kerrankin Kymppitonnin alusta loppuun ja pidättelin oksennusta. Miten joku Riitta Väisänen voi nuoleskella niin rankasti Herra Majuri Timo T.A. Mikkosen hanuria niin rankasti. Pitääkö se titteli tuoda esiin joka käänteessä, OKEI? Vai eikö Timo T.A olisi muuten suostunut tulemaan ohjelmaan, OKEI?
Montako OKEI sanaa mahtuu yhteen Kymppitonniin. Putosin laskuista jo esittelyvaiheessa, OKEI? Eikö Noniin, Ahaa, Vainiin, Jassoo, Selvä tai joku muukin kävisi, OKEI?

3

535

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suomi tv

      ja sit pitää viä uusia se joka ilta plus viikonloput mitä helvettiä suomi tv?

    • Harra Suuri Herra

      jos et ymmärtänyt yskää Herra Majuri !

      olin enemmä huolissani toteutuksesta ja kuvan laadusta. Nyt se näyttää olevan parempi. terävämpää kuvaa on nyt kaikille katsojille.

    • Kyllä herra majuri!

      Timo T.A. on täys kyrpä! ei se varmaan ois tullu koko ohjelmaan jos ei ois sanottu häntä herra majuriksi. Sehän oli menny sinne yhteen sotaharjotukseen plakaatit kaulassa ihan omin neuvoin ja jonkun esikunnan tiedottaja kersantti oli pyytäny haastattelua niin tämä oli rähjätänyt kessun silmille että eikö kersantti osaa puhutella ja häntä pitää kutsua herra majuriksi. Timo TaliAivoo ei siis oltu edes kutsuttu koko sotaharjoituksiin jollonka hän on ihan tavallinen kusipää jota ei todellakaan tarvii puhutella. Eikä kyllä kertausharjotuksissakaan tarvii skappareita herrotella senkun huutelee nimellä.

      Se on toi Väisänenkin todistanut olevansa melko tyhmä akka...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa

      Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va
      Maailman menoa
      356
      4807
    2. Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla

      nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty
      Maailman menoa
      130
      4201
    3. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      1
      2606
    4. Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta

      ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,
      Maailman menoa
      213
      2555
    5. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      104
      2334
    6. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2169
    7. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1786
    8. Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!

      Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk
      Tv-sarjat
      7
      1499
    9. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      31
      1366
    10. Ajattelen sinua

      Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii
      Ikävä
      52
      1361
    Aihe