Venäläismummo on poistunut keskuudestamme. Venäjälle.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2213468
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2213468
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
lähtee kärräämään noin sairasta mummoaan venäjän teitä pitkin viipuriin huh, ???
ymmärtää, että maassa ei ulkomaalainen saa asua ilman siihen oikeuttavaa lupapaperia.
on tullut nähtyä sitä ja tätä pelleilyä kansalaisten kustannuksella että epäily on...
Mitäs jos koko juttu on valtion keksimä, uskotellaan että mummo on laitettu ambulanssiin ja lähetetty Venäjälle.
Tällä haluavat vaientaa "muumiota" kohtaan kohdistuvan kritiikin kansan keskuudesta, että "muumio" saa rauhassa juurettua suomeen pysyvästi.
Toivottavasti on rahdattu Venäjälle.... mutta, mutta....epäilys kytee.
pelastuu ,kun yxi mummo on saatu roudattua Wenäjälle ,eipä olekaan kuin neljännesmiljoona työtöntä enäää,wah wah !!
suomalaisia ryssämummoon?
No mutta, lähdeppä mummon mukaan.
lienee Sinun tapauksessasi tarpeen :): tarkoitin tätä pikkusieluista vouhotusta yhdestä vaarattomasta mumosta,kun TODELLISET ONGELMAT ovat monumentaaliset !!!
Vinkuihan joku tankki-ateistikin kirkonkelloista ,voi vitsi ........................................
Eiköhän mummon lähtö ollut esimerkkitapauksena parempi. ei ole kyseessä pelkästään kyse yhdestä mummosta.
Nyt Venäjälle lähti viesti että ehkä Suomeen ei kannatakkaan tulla.
Suomi kun uhkaa muuttua maailman vanhankodiksi niin pienikin käännytys on hyvä vaikkakin vain "yksi" mummo.
Suomi on kuilun partaalla ja keskiverto suomalainen kuvittelee yhä olevansa jonkinsortin yli-ihminen muihin verrattuna.
kysymys ei ollut todellakaan yhdestä mummusta, vaan ennakkotapauksesta, mikä olisi voinut/voi johtaa hallitsemattomaan vanhojen ihmisten maahanmuuttoon.
On meinaan meillä kohta omastakin takaa sairaita eläkeläisiä hoidettavana, joten emme me tarvi enään rikkaan naapurimmekaan vanhuksia tänne hoidettavaksi.
no tuota.. Mitähän luulet suomimummon saavan jos samanlailla lähtee Venäjälle asustelemaan ilman maassololupaa?
turha kirjoitella mistään ylivallasta kun suomi on ainoa maa löysän pakolaislakinsa kanssa.
massamuutto muualta Euroopasta on yleistä tai edes tulisi yleistymään, ei ei. Suomen maahanmuutossa ei ennakkotapauksilla ole mitään merkitystä.
Massamuutto Afrikan sarvesta ja kiintiöpakolaisten otto jatkuu tasan niin kauan kuin olemme kiinni EU:ssa tai mukana kansainvälisissä hömppäsopimuksissa.
Yhden kahden viiden tai kymmenen mummun käännytys ei muuta asioita mihinkään suuntaan.
Näin se vaan on että kiintiöpakolaisia otetaan ja sillä siisti, kun niin kerta ovat sopineet.
Pitääkö siihen päälle alkaa vielä ottamaan kaikki turistiviisumeillakin tulleet, kun ei niitä oteta mihinkään muuhunkaan maahan.
Perus renttuja, suoraansanottuna olen sitä mieltä että jälkeläisten kuuluu elättää vanhempansa jonakin päivänä, kyllä he sen verran ovat heille velkaa kun otetaan huomioon että ilman vanhempiaan he eivät olisi edes syntyneet.
Tässäkö nyt kävi niin että perhe jäi Suomeen ja jonkun äiti kuskattiin Venäjälle kuolemaan yksin jonnekkin rähjäiseen hoitokotiin?
Perheenjäsenten empatiakyky puuttuu täysin, eivät ole varmaankaan miettineet itseään mummon asemaan.
Uutisessa sanotaan, että "perässä ajoi Venäjän konsuli". Tuo ei taida ihan tavallinen tapa olla.
Varmistiko tämä Venäjän konsuli, että mummo nyt todellakin menee venäjälle, eikä painu jonnekin maan alle?
Eipä jäännyt mummo kunnollisten Suomalaisten elätettäväksi. BRAVO!
elättäisi useammankin mummon...
kun mummot poistuu "täyshoidosta" omaan maahansa!!!
Iiron sadoilla karkoitus viesteillä oli vaikutus poistumiseen!!!
Nyt tämä PUNIKKI ottaa Gruusialaista shamppanjaa ja cipsejä höysteeksi, karkoitusten kunniaksi!!!!
Euroopan ihmisoikeustuomioistuin tulee pakottamaan ottamaan mummon maamme elätiksi. Älkää siis yhtään olko voitonvarmoja. Mummotulva maahamme on sen jälkeen valmis.
Mummo on sitä ikäluokkaa, että aikoinaan olisi ihan hyvin voinut taistella Neuvostoarmeijan naissotilaana Suomea vastaan jatkosodassa. Ehkä taistelikin. Eli SOVIETSKIJ OKUPANT, NEUVOSTOMIEHITTÄJÄ! Suomi ei kanna pätkääkään huolta omista sotaveteraaneistaan, ja nytkö meidän pitäisi Neuvostoliiton vanhoille sotaveteraaneille tarjota ilmainen asuminen ja täysylöspito? Valtiomme vihollisille? Häh?
Jeesus! Halleluja!