KAUHUJEN TÄYTTYMYS

kauhajokinen

Kauhajoen osuuspankin takana olevassa pienessä niemessä on tapahtunut kummia. Outoja valoja on nähty pyörivän siellä illalla ja yöllä. Sieltä on myös kuultu outoja ääniä. Tätä on jatkunut nyt viikon ajan. Ihmiset ovat käyneet niemessä mutta mitään outoa siellä ei ole ollut, mutta jotkut kertovat tunteneensa että jokin paha oli läsnä.

20

348

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jo

      hoitoon.

      • kauhajokinen

        Tarina oli tosi!


    • Näin meillä

      UFO:t tekee tukikohtaa sinne. Pitää kohta lähettää armeija sinne, että saavat rauhassa rakentaa..

    • pöks

      älypäät ne siellä vaa riehuu. tai sitten ufot on tullu venäjältä suomeen ja perustanu varjohallituksen jotta ne vois myydä suomalaista huipputeknologiaa (nokia) avaruusolennoille tonne kuuntaakse mistä ne muuten JFK:n ampuivat.

    • Elämä on hienoa

      Ehkä jotku nuoret käy siellä tupakalla tai pilveä polttamassa. Niin mekin tehtiin nuorempana. Lamppukin tarpeellinen. Pahalta voi tuntua jos paskattaa.

    • nygård666

    • Myllis...

      se siellä vain hääräilee pontikkapannunsa kimpussa.

      • seppo myllis

        Ei minulla ole pontikkapannua.


    • R44KKUN4

      PAKKO NOSTAA NÄIN LAADUKAS KESKUSTELU....KESTIÄKIN KIINNOSTAA!

    • satunnaiskävijä arto

      kyllä näin hyvä keskustelu pitää nostaa. homopornoa.

      • Huh!

        Huh!


    • kuv4l4u74.f1

      • lentävä kalakukko

        Niin mitä? Ufot on ihan tavallisia vierailijoita, sanoisin niitä mamuiksi. Ovat aina keskuudessamme.


    • oikeiston mies

      Järkyttävää. Kärkyttävä kyrkyttävä paskakyrpä

    • Kyllä on kauheaa asiaa. Siellä niemessähän ollaan mm.uhrattu sianruhoja kuolleiden kepulaisten hengille. Ovat työntäneet kuolleen possun lautalle, sytyttäneet sen tuleen ja työntäneet jokeen virran vietäväksi. Sen takia se vähän kauempana kasvava pajukko vähän kärähti.

    • Niemessä harrastetaan nykyisin joukkoseksiä alaikäisten kesken.

      • Kurikan_kropsu

        Kepun uhrien mätänevät ja paisuneet ruumiit virtaavat ohitseni seisoessani kumisaappaissa löyhkäävän maatalouden päästöistä saastuneen joen törmällä, joka on täynnä juoppojen jälkeensä jättämiä viinapulloja ja kepun vaalimainoksia.

        Joen ylle kohoavat sisältä lahot, lehdettömät koivut, kuin elävät vainajat vartioiden tumman veden roskien peittämää pintaa. Kaiken kattona on auringon peittävä lyijynharmaa taivas, joka enteilee kylmää sadetta. Kenties noista raskaista pilvistä syöksyvä vesi synnyttää uuden kaiken edeltään pois pyyhkivän tulvan, joka vie kepulaisetkin mennessään, aina aavojen ja ankeiden peltojen taakse saastaiseen Itämereen tai rannan törmille haisemaan pahalta.

        -Seppo Myllis

        -olen vaikuttunut ilmaisusi runsaudesta ja alkuvoimaisuudesta.


    • nykyään siellä on, vittu saatana, puisto.

    • mä kävin siellä puistossa paskalla

    • Onneksi tuo Kurikan käpykylä on vielä ikäänkuin puskurivyöhykkeenä välissä, että Kauhumaailman isolaatio voi mahdollistua.
      Vai paljastinko omasta asemapaikastani tuossa jo liikaa.....................:)?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      179
      2996
    2. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      64
      2576
    3. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      203
      2220
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      73
      1849
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      102
      1783
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1651
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      104
      1479
    8. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      217
      1161
    9. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1120
    10. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1079
    Aihe