Vihje kaupungille!

Kun valitsette kaupungin asuntoihin asukkaita, arpokaa aina joka taloon edes yksi normaali kantasuomalainen perhe asukkaaksi. Saisi edes joku tavallinenkin ihminen asunnon. Muutoinhan ne menee mamuille ja kaikenlaisille ongelmaihmisille. Tai vielä parempi, jos valitsette edes yhden talon asukkaiksi normaaleja kantasuomalaisia pelkästään. Mamut voisivat hakea asuntoa niinkuin muutkin kantasuomalaiset nykyisin. Kyllä heille asuntoja löytyisi ainakin jostain Lapin korkeudelta. Miksi heidän pitäisi asua Helsingissä? Ihan sama missä sossu heitä elättää!
4168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Suurin osa on mamuja ja sen todella huomaa ja KUULEE. Jos siottaisivat mamut ALIMMAISEEN kerrokseen ja tarvittaessa sen päällä, niin tavalliset ihmiset voisivat elää suht normaalia elämää. Menettely ei tosin käy kun joku pässi rupeis heti valittaa syrjimistä. Mikäli mamu ei saa hyvää ja mielummin parasta kämppää se on aina syrjivää toimintaa.

Vinkki stdille, perustetaan jätkänsaareen GETTO mamuille ja varsinkin niille sumpuille. Sillä voisivat harrastaa omia tapoja ja käydä sitten ostamassa sapuskaa ruoholahesta. Samalla syntys säästöö, kun ei tarvis ostaa autoja, kun kävellen pääsee hyvin liikkuu. Kantaväestöltä oli sinne jätkänsaareen pääsy kielletty, paitti pollareilt ja muilt virallisilta hepuilt. Asunnot vois tehä huoraan vastaamaan somppujen toiveita, et suku mahtuu varmasti. Lisäksi laajennusta vois tehä MERELLE, mikä lisääntyvät kovasti. Homma ei mee läpi, kun sinne on tarkotus muuttaa rikasta väkee ja kaupunki menettäs isot tulot, jos siellä asuis muit.

Herra iso herra kaupungin on jopa nähnyt vision hiihtäessään, et alueelle tulis uus mega satama matkustajalaivoille ja sinne ei GOTTO sillon sovi.

Äänestä

Kun valitsette kaupungin asuntoihin asukkaita, valitkaa joka taloon vain ja ainoastaan stadilaisia.
Nämä koposet ja koikkalaiset voivat asua ihan hyvin jossain skutsissa.
Kyllä heille asuntoja löytyisi ainakin jostain Lapin korkeudelta. Miksi heidän pitäisi asua Helsingissä? Ihan sama missä sossu heitä elättää!

Äänestä

Asiallinen keskustelun avaus tästä arasta aiheesta!

Tosiasia on Suomessa ollut jo kauan, että mamut, mustilaiset yms. kerjuu-väki näyttää aina olevan etuoikeutettu tavalliseen suomalaiseen verrattuna kaikissa asioissa.

Ja Sinä, joka kuulutit, että vain stadilaisilla pitäisi olla ko. oikeudet: suurin osa stadilaisista on muuttanut muualta Suomesta, kuten varmaan sinäkin. Kyllä kanta-suomalaista tulisi kohdella paremmin ja vasta sitten on mamujen vuoro.

Ai niin, eihän tästä saa edes keskustella arvostelusta puhumattakaan, ettei leimata "syrjiväksi persoonaksi!"

Äänestä
  • "...suurin osa stadilaisista on muuttanut muualta Suomesta, kuten varmaan sinäkin."

    Stadilaiset ovat syntyneet Stadissa, stadilaista vanhemmista.
    Kuten minäkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pohjoiseen! kirjoitti:

Kun valitsette kaupungin asuntoihin asukkaita, arpokaa aina joka taloon edes yksi normaali kantasuomalainen perhe asukkaaksi. Saisi edes joku tavallinenkin ihminen asunnon. Muutoinhan ne menee mamuille ja kaikenlaisille ongelmaihmisille. Tai vielä parempi, jos valitsette edes yhden talon asukkaiksi normaaleja kantasuomalaisia pelkästään. Mamut voisivat hakea asuntoa niinkuin muutkin kantasuomalaiset nykyisin. Kyllä heille asuntoja löytyisi ainakin jostain Lapin korkeudelta. Miksi heidän pitäisi asua Helsingissä? Ihan sama missä sossu heitä elättää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu