Vastaanottokeskus Afrikassa

Suomessa turvapaikan hakijat (lue: elintasoturistipakolaiset) ovat nyt sitten syömälakossa!

Somppu rauhoittuu, kun lausuu sanan "Muhammed."

Kannattaa myös kertoa sompulle, että Muhammed ottaa vastaan Afrikassa niin päästään pummivasta roska- ja kerjuuväestä äkkiä eroon "rakkaassa Suomemme maassa.!"
194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hyvä tavaton. Kaikki rakkaat pakolaisemme Afrikan turvapaikkakeskukseen. Siellä se kotouttaminenkin sujuu helpommin kuin täällä. Eikä kielikurssiakaan tarvitse. Lähiruoka on parempaa kuin meillä. täällä kun on sitä vaarallista pussunsuikaletta niin paljon ja halvalla! Ja jos Muhamedkin on siellä ja minareetin kellot kaikaa!
Kotomaa on kaikille paras paikka. Kysy vaikka Astridilta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jalmari45v kirjoitti:

Suomessa turvapaikan hakijat (lue: elintasoturistipakolaiset) ovat nyt sitten syömälakossa!

Somppu rauhoittuu, kun lausuu sanan "Muhammed."

Kannattaa myös kertoa sompulle, että Muhammed ottaa vastaan Afrikassa niin päästään pummivasta roska- ja kerjuuväestä äkkiä eroon "rakkaassa Suomemme maassa.!"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu