Milloin Suomi herää?

Britannia alkaa rajoittaa maahanmuuttoa EU:n ulkopuolelta:
http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/arkistot/ulkomaat/2010/06/1148957
Maahan pitäisi ottaa vain sen verran väkeä mistä pystytään huolehtimaan ja omista on myös pidettävä huolta. Se ei ole rasismia, vaan ihmisistä välittämistä!
6218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

velttorankaiset johtajanilkit seuraavat mutta viive on sitäluokkaa ,että somalivahingot aiheuttavat huomattavan rasitteen kansantaloudelle. jälkipolvet kiroavat suur-thorssit syvimpään helvettiin.

Äänestä
  • Päättämättömillä päättäjillämme ei ole omaa mielipidettä vaan heidän mielipiteensä seuraa muinoin valtaan päässeen hyysäri-virkamiesten ja hyysärimedian (yle, HS) "totuuksia". Se on pirullinen vahinko tavallisille suomalaisille.

    Äänestä

Mikä se on? Onko se jotain ainetta, kuten multaa tai hiekkaa? Minä en keksi muuta suomea kuin maantieteellisen sijainnin perusteella määritellyn alueen maailman kartalta. Siellä tosin elää eräs maailmankaikkeuden typerin kansakunta. He ovat niin typeriä, että somalitkin tuntuu heidän mielestään ihan ok porukalta. Eihän puliukko näe toisessa puliukossa mitään muuta kuin kaverin.

Äänestä
  • http://fi.wikipedia.org/wiki/Suomi

    Ja jos wiki-linkki ei auta ymmärtämään mikä on Suomi, niin sitten varmaan kannattanee käväistä kirjastossa tms paikassa tutkimassa ala-asteen oppikirjoja.

    Äänestä

  • onse vaan sellainen alue jolla somaleilla ei ole mitään virkaa , sekin on tosiasia että alueella asuu tosi pölvästejä mallia nimimerkki jokuvaan. edellämainituista kun päästään eroon tämä on ihan mukava maantieteellisen sijainnin perusteella määritelty alue maailman kartalla.

    Äänestä

  • Joku vaan....Naama paskan värinen?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Herää pahvi! kirjoitti:

Britannia alkaa rajoittaa maahanmuuttoa EU:n ulkopuolelta:
http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/arkistot/ulkomaat/2010/06/1148957
Maahan pitäisi ottaa vain sen verran väkeä mistä pystytään huolehtimaan ja omista on myös pidettävä huolta. Se ei ole rasismia, vaan ihmisistä välittämistä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu