Kymmeneen vuoteen
Keskikesän juhla vaati 21 kuolonuhria
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2217942
Keskikesän juhla vaati 21 kuolonuhria
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2217942
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
käsitelty palstalla, tulos, ettei juhannuksella ollut moneenkaan kuolemaan yhteyttä, vaan olisi voinut tapahtua muutenkin.
Keskimäärin Suomessa kuolee tapaturmaisesti 8-9 ihmistä päivässä.
Näköjään siis tämän juhannusviikonlopun aikaan vähän vähemmän.
Eli ollaan ihan normaali määrässä 8 - 9 päivässä ja vähän alle. Tämän hetken tietojen mukaan 21 kuollutta.
Koheluus ja älyttömyys se on syynä Ei Juhannus.
Ihmiset vaan koheltavat ja dokaavat eniten juuri Juhannuksena ja kaikki kynnelle kykenevät hakeutuvat vesien äärille. Vielä on paluuliikennettä etelään. Montakohan promillekuskia sieltä löytyy.
Jos on vielä tänä aamuna otettu "pari loiventavaa". Kankkunen kestää yleensä yhtä monta päivää, kuin on ryypännytkin.
Kokemusta on
Kaikki alkoholistit kuolevat joskus. Aika usein syynä on alkoholi.
Suomessa. lin puoli miljoonaa alkoholistia. ja siihen päälle nämä mahdollistajat, jotka tomivat niin alkogilistin ympärillä, jotta alkoholismi voi dogaa päätoimisesti. -Vaimot -Sossutädit -yms. siinä tää sirkus pyörii verorahoin..
JA OMISTAJAT MYHÄILEVÄT JA HIEROVAT KÄSIÄÄN. EURONKUVAT SILMISSÄ VAAN MENNÄÄN. NUORET JUOVAT JA KAAHAAVAT, PELEISTÄ JA ELOKUVISTA OTETAAN MALLIA. TODELLISUUS JA UNI SEKOITTUVAT. VÄHÄTELLÄÄN SEURAAMUKSIA: EI TÄSSÄ MITENKÄÄN KÄY. EI KÄY VAI?
Ihmiskunta siirtyy idioottiasteelle. Aivitoiminta tympääntyy median vyörrytykseen, ja sulkeutuu.
Luonnollista elämään ei arvosteta, raha ja valta jyrää aivan sairaista näkökulmista.