Miksi evlut suuntauksella on hautaus monopooli ? Kuin mafia järjestöllä !
Kyllä useat kristityt yrittäjät hoitaisi maillaan hautausmaata ja hautauspalvelua paljon halvemmalla kuin evlut suuntaus.
Jeesus Kristus on Herra
T:Miik.3:11
Kyllä useat kristityt yrittäjät hoitaisi maillaan hautausmaata ja hautauspalvelua paljon halvemmalla kuin evlut suuntaus.
Jeesus Kristus on Herra
T:Miik.3:11
Vastaukset 10
Vanhimmat
siinä sivussa, ja kirkon omaisuus annettaisiin kunnalle.
niin viimeisen päälle? paremmin kuin puistoja. Eivät ne kuolleet niitä näe, kun ovat kuolleet ja varmuudeksi vielä kaksi metriä maata päällä. Eläville niitä hoidetaan, niille jotka siellä käyvät. Mutta aika harvat käyvät.
mä en kuulu kirkkoon, heittäkää mut vaikka järveen.
jeesus rules. islam on vihollinen
mätänevillä raadoilla. Entisetkin naarataan pois.
ei muuta ku hautuumaa kaupparekisteriin ja lapiota kännyyn. Eikös niitä sitten saa perustaa kuka tahansa??? Ja jos ei, niin mikä pykälä sen estää? En oo moisesta kuullutkaan.
kertoilevat samoja asioita täällä:
http://www.Jeesus-on-Herra.com/juhlanaika.htm
vapauteen
Eikö se jo riitä, että on olemassa hautausmaat ja muut jutut, et tekisi oikein jos vaatisit että sinut pitäisi kuolemasi jälkeen vain heittää johonkin, koska siinä ei olisi mitään järkeä, vaan se olisi vastenmielistä ja inhottavaa. Mihin vapauteen pääsit lentelemään?
Evlut hautaus monopooli on jäänne jostain todella vanhasta , satoja vuosia vanhasta muotojumalan palvelusta !
Luterilaiset hautaavat omiaa kirkon maille! Ortodokseilla on omat hautausmaat. Uskonnottomilla on myös omat hautausmaat.