kaupunki. Juhannuksena ei ollut Lapuan keskustassa ristinsielua.
Kuollut
25
8654
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Johtunee suurimmaksi osaksi siitä, että keskustan kehittäminen on täysin laiminlyöty ja päättäjien mielenkiinto on pääasiassa kohdistunut Simpsiön päällisiin ja Ritamäen takaisiin metsiin.
se on ollut jo 25v . Ei ole nykyisten päättäjäin vika.
25 vuodessa olisi ollut aikaa havahtua ja teherä asialle jotain, jos ei aavekaupunki ole tavoitteena. Onhan tuota kehityspuhetta piisannut jos missä asiayhteydessä. Taitaa olla puutetta kyvyistä.
Saivat kylän taloissa asuvat ihmiset olla kerrankin hetken rauhassa jatkuvalta rallaamiselta ja kylän kiertämiseltä. Ja toivottavasti juottoloitten terassitkin oli tyhjiä.
ennen juhannusta tosi tungosta oli kaupoissa. Sitten kun oli juhannus ihmiset vetäöytyivät mökeille ja koteihinsa juhannusta viettämään. Kyllä se seinäjokikin hiljeni.
kuin muinakin viikonloppuina!
no kuka vittu ny kylillä pyörii juhannuksena?
eikö sitä parempaakin tekemistä jussina ollu kun tuala kylillä notkua