Islannissa on hyväksytty sukupuolineutraali avioliittolaki ja jopa pääministeri on naimisissa toisen lesbon kanssa, kuvottavaa!
http://www.aamulehti.fi/uutiset/ulkomaat/islannin-paaministeri-naimisiin-ensimmaisten-homoparien-joukossa/182865#
http://www.aamulehti.fi/uutiset/ulkomaat/islannin-paaministeri-naimisiin-ensimmaisten-homoparien-joukossa/182865#
Vastaukset 4
Vanhimmat
Voisinpa hyvin lähteä Islantiin. Ei haittaa vaikka hetero olenkin.
Lopun aikoina ihmiset hylkäävat Raamatun sanomat ja elävät omien himojensa vallassa :( Elämmekö lopun aikoja?
Koska kirkon piiristä kantautuu toinen toistaan karmeampia pedofiili- ja seksuaalisen hyväksikäytön tapauksia. Että sinun lisäksesi myös aloittaja voisi hieman seurata aikaansa. Onko sallittavampaa sekaantua sielunpaimenena lapsiin, kuin olla homo tai lesbo, täh?
Ainahan on lopun aikoja eletty, eli himojen ja halujen vallassa oltu ja ajanlaskun alusta alkaen uskovaiset maailmanloppua odotelleet tulevaksi ihan hetimiten.
Ei sitä omaa (ja toisten) seksuaalisuutta pidä niin kovasti pelätä. Kun se tapahtuu oikeuksiltaan tasavertaisten henkilöiden kesken, niin mitäpä me siitä sen enempää.