Ei kannata piereskellä!

Ainakaan poliisiasemalla.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1593254&ref=lk_is_ul_1

Jos oikeen pahan leijun päästää niin voikohan tulla syyte törkeästä pahoinpitelystä?
:D
1151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Pieru on kutsuhuuto suomalaille pedoille/perverseille,eli ei kannata haista.

Taitaa nykyään suomessa haista paska jo yli rajojen kun pedot/perversit tulevat tänne kauempaakin sekaantumaan pikkulapsiin!

Saksassa 30-40 luvulla osattiin käsitellä pedoja/perversejä,taitaa alkaa Suomessakin kohta sama meno?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


!_! kirjoitti:

Ainakaan poliisiasemalla.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1593254&ref=lk_is_ul_1

Jos oikeen pahan leijun päästää niin voikohan tulla syyte törkeästä pahoinpitelystä?
:D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu