vauuu. Mutta eivätpä kestä suomalaiset hellettä ainakaan stadissa, lehti kertoo, että jouduttu jo kaksi lisäambulanssia ottamaan käyttöön kun helle iski ja viina virtaa.
Hahahahhhh. No, no, ehkä se ensi viikolla sitten rauhoittuu...
Hahahahhhh. No, no, ehkä se ensi viikolla sitten rauhoittuu...
Vastaukset 4
Vanhimmat
Joku kymmenys yli 24 astetta ei kyllä ole mikään helle...juotavaa kuluu kyllä.
jokunen numero yli 26. Ei kylläkään ole stadissa se mittari. Itte juon vaan vettä ja kiroan kun ei ole aurnkorasvaa mitä olis jo eilen voinut vedellä naamaan ennen uimaan menemistä, nyt naamassa tosi hyvät rusketusraidat silmien ympärillä, toki vähän vielä punottava naama eikä kärsi liikaa paistetta nyt. Että silleen. Pajonkohan sellanen hyvä rasva maksais,,,, ei noi helteet kauan kestä kuiteskaa, mutta kärsis käydä uimassa, merivesi kun moninkertaistaa polttavan säteilyn. Ja entinen rasva ei kun polttaa pahemmin, jaa-a. No, on kai uitava lyhempiä matkoja, veden alle ei pärstäänsä viitti enää laittaa... Haisee muuten merivesikin jotenkin omituiselta, ammoniakilta - hih, tai mitä lie urean hajua..... Noooo.......... Viilenee se iltaa kohti.
33 tällä hetkellä, jäätykää sinne tsadiin.
Ilmatieteen laitoksen mukaan UV-indeksi nousee sunnuntaina maan etelä- ja länsiosassa asteikolla kuuteen – eli voimakkaan säteilyn raja ylittyy.