Sitä yleensäa ajattelee tänne kirjoittelun olevan ilmaista, katin marjat, mehän ollaan töissä täällä. Eniron myydessä tämän foorumin Allerille kehuttiin rekisteröityneiden kirjoittajien määrän olevan pari miljoonaa :DDD Hei haloo! Täällä taitaa olla rekattujen nikkien määrä 1-100 / kirjoittaja, joten uskon tuon mainostetun luvun olevann lähes kymmenkertainen todellisuuteen nähden.
Nyt pikkasen tympii toi paikka missä mulla ainakin on oletuksena ruksi "Haluan ilmoituksen sähköpostiini xxxxxxxxx, mikäli joku vastaa viestiini". Saako sen jotenkin pois vai onko se siinä siksi että meikäläisen kaltaisten lahopäiden ansiosta Allert voi mainostaa välittävänsä biljoonia sp-viestejä?
Nyt pikkasen tympii toi paikka missä mulla ainakin on oletuksena ruksi "Haluan ilmoituksen sähköpostiini xxxxxxxxx, mikäli joku vastaa viestiini". Saako sen jotenkin pois vai onko se siinä siksi että meikäläisen kaltaisten lahopäiden ansiosta Allert voi mainostaa välittävänsä biljoonia sp-viestejä?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Se on vaan itse muistettava ruksata ettei tuu postia lootaan.
tiedät varmasti ettei ole olemassa keinoa millä sen ruksin saisi sieltä lopullisesti poistettua?
ole ainakaan huomannut mitään sellaista keinoa. Jos valittais tonne ylläpitoon siitä tarpeeksi moni, niin jos sitten poistaisivat koko tyhmän jutun.
Pari kertaa unohtunut poistaa se ruksi ja sähköposti on ollut täys viestejä.
Sehän antoi postiin kaikki viestit ei vaan itelle kirjoitettuja vastauksia.
Hyvin se nyt pelaa kun siitä on tullut tapa poistaa se samalla kun lähettää viestin palstalle.
Muuten tosta ilmaisuudesta, aikaahan me ainakin aina annetaan palstalle kun täällä kirjoitellaan. Minkä hintaiseksi lasket aikasi :))
joistain vanhoista avauksista ilmoituksia postiin, vaikka eivät ole edes osoitettu avaajalle :/
Aikahan on tietysti rahaa, ellei satu olemaan vapaalla, silloin annan vain vapaa-aikaani, joka tosin on kultaakin arvokkaampaa ;)
Usein sitä kyllä saa enemmän kuin antaa, ainakin nauruja, joillain sivuilla on aika mainittava viihdearvo. Jos joku asia täällä livessä pännii, niin eiku jollekin takuuvarmalle naurupalstalle, siitä se päivä ei voi muuta kun mennä parempaan suuntaan koneen sulkeuduttua ;)
en kyllä jaksa uskoa että kellään sataa nikkiä on sentään :))
Ei taida saada pois tuota kohtaa jossa ärsyttävästi oletusruksi napottaa joka hemmetin viestin kohdalla. Kyllä tuon toiminnon pitäisi olla niin että se ruksaa rastin ruutuun joka haluaa sähköpostiinsa tiedon uusista viesteistä.
mieltä. Ei ole mitään järkeä että se on noin päin miten se nyt on.
kyl musta tuntuu et joillain voi olla, tosin kaikki ei ole samanaikaisesti käytössä, kait ;)
Palstailun hinta voi olla myös parisuhde, sen voi menettää tai saada jos oikein kovasti palstailee ;)