Jos voittaisin lotossa, niin tekisin niin kuin Jokeri tekee

Mieletön turbulenssi

The Dark Knightissa:
http://www.youtube.com/watch?v=2TJ3Yv_vgUc

Katsokaapa kaverin järkyttynyttä ilmettä kun keko roihahtaa! Ah, IHANAA! AAAAH AAAH KAUNISTA! Huumaannun melkeinpä pelkästään tuosta kuvitteellisesta hiilimonoksidista. AH!

Voiko tuollaisen rahanahneen saastan arvomaailmaa enää järkyttää perustavemmanlaatuisella ja ennen kaikkea uskottavammalla tavalla.

Erään Jarin voisin kutsua katselemaan pientä juhannuskokkoa ensi kesänä. Kaikki ymmärtävät varmasti, ketä Jaria minä tarkoitan, sillä onhan palstan aiheena sentään raha. AAAAAHHHAHHAHHAHHAHAHAHAHAAAAAAAAA!!!!

Tällä viikolla ei vielä tärpännyt, mutta toivottakaa minulle onnea ensi viikon kierrokselle.

Jos ette ole vielä katsoneet elokuvaa, niin pahoittelut spoilauksesta. Heh-heh. Elokuva on loistava ja Jokerilla on paljon muutakin kaunista opetettavaa nykyajan sokeille ja tekopyhille typeryksille. Jos olet katsonut elokuvan, mutta luet tätä kirjoitustani hämmästyneenä, niin katso elokuva uudestaan ja ota aivot narikasta katselutuokion ajaksi.
Jos et tästä huolimatta onnistu tavoittamaan ajatusta, niin koeta keksiä vasta-argumentteja Jokerin väitteisiin. Kokeilkaapa onnistuuko. Jos ette onnistu, niin missä on syy?

JOKERI ON OIKEASSA!

2

726

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mitä v...

      Poltti rahat?!?

      Jos se ei tykkää rahasta, niin ois ees antanu ne hyväntekeväisyyteen tai jotain...

      • reality check

        Kuule... Minä luulen, että tuo kaveri ei pahemmin hyväntekeväisyyksistä välitä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      363
      2534
    2. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      60
      2054
    3. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      111
      1722
    4. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1425
    5. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      186
      1405
    6. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      75
      1396
    7. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      27
      1365
    8. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      80
      1277
    9. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      19
      1253
    10. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      40
      1096
    Aihe