Verenluovutuksesta

Venäjällä maksetaan verenluovutuksesta 1000 ruplaa kerrasta luovuttaa voi 4 kertaa vuodessa. Milloin suomessa ruvetaan maksamaan verestä.Suomi kuppaa vain veret ilman korvausta.
385
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ja verijalosteita ulkomaille.SPR kuppaa kaikessa,suomenhurrit häärää johtoportaassa.

Äänestä

narkkarit rahan toivossa luovuttaa verta.

Äänestä
  • ainahan veri tutkitaan ei sitä ensin anneta eteenpäin ja sitten tutkita älä hulluja kirjoita ota selvää ensin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


veret vähissä kirjoitti:

Venäjällä maksetaan verenluovutuksesta 1000 ruplaa kerrasta luovuttaa voi 4 kertaa vuodessa. Milloin suomessa ruvetaan maksamaan verestä.Suomi kuppaa vain veret ilman korvausta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu