A-studio
TV1 Klo: 21.00 Pvm: 05.07.2010
Imaami ja profeetan piirtäjät. Kohu Muhammad-pilakuvista alkoi viisi vuotta sitten. Mitä kiistellyt piirtäjät ajattelevat nyt? Toimittaja Sanna Ukkola.
TV1 Klo: 21.00 Pvm: 05.07.2010
Imaami ja profeetan piirtäjät. Kohu Muhammad-pilakuvista alkoi viisi vuotta sitten. Mitä kiistellyt piirtäjät ajattelevat nyt? Toimittaja Sanna Ukkola.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ei ohjelmassa vikaa, mutta vaikka haastattelijan enkku sujuikin kiitettävästi , niin muuten oli....hmm.,mikä sana kävisi...- sellanen "kökkelö".... "tokkelo" tai jotain muuta. Jotain kummallista kuitenkin. Loppuun olisi sopinut kommentti imaamihemmolle - että muistakaapa, että TE olette tulleet meidän maahamme, joten meidän EI tarvitse sietää muuta kuin suomalaisten sääntöjä - ei mamujen. Menkää takaisin omiin maihinne - omine sääntöinenne, niin ei ole kellään mitään sanomista. EI taida vaan mennä jakeluun.
että muistakaapa, että TE olette tulleet meidän maahamme, joten meidän EI tarvitse sietää muuta kuin suomalaisten sääntöjä - ei mamujen.
TÄSSÄ SE ONGELMA. MUISTAKAA ETTÄ HOMO ON KUOLEMAN RANGAISTAVAA ISLAMI MAISSA. TURKISSA ne tappo kristittittyjä pelkästä raamattujen painamisesta.
Homoseksuaalisuus on edelleen rikos 77 maassa ja kuolemantuomion siitä voi saada Iranissa, Mauritaniassa, Nigeriassa, Saudi-Arabiassa, Sudanissa, Arabiemiraateissa ja Jemenissä.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Homoseksuaalisuus_ja_laki