Jenkkilässä joku kuoli katsottuaan Twilight-leffan. En yhtään ihmettele, sillä minäkin oli vähällä kuolla, nimittäin tukehtua teinixpaskaan.
Vastaukset 6
- hurrrr
että uhrimme pitkästyi kuoliaaksi.
"pistää aurinkolasit päähän"
YEEEEAAAAAHHHHH!- Veteranfan
...Twilight elokuviin pitäisi laittaa "kielletty pojilta" niminen varoitus,ainoastaan "sallittu tytöille" pätee ainakin teatterisalissa istuvien sukupuolisesti ylivoimaisesti suurempaan tyttöjen yleisömäärään.Samanlainen varoitus pitäisi laittaa Sinkkuelämää elokuviin.Poikia nämä tekeleet eivät kiinnosta,saatikka sitten miehen ikään tulleita.
- Kokokdd
Veteranfan kirjoitti:
...Twilight elokuviin pitäisi laittaa "kielletty pojilta" niminen varoitus,ainoastaan "sallittu tytöille" pätee ainakin teatterisalissa istuvien sukupuolisesti ylivoimaisesti suurempaan tyttöjen yleisömäärään.Samanlainen varoitus pitäisi laittaa Sinkkuelämää elokuviin.Poikia nämä tekeleet eivät kiinnosta,saatikka sitten miehen ikään tulleita.
Onneksi tämä vampyyrivillitys oli lyhyt ikäinen.
- FireOfFeenix
Minäkin menin ja katsoin yhden jakson twilingiä ja tulin siihen tulokseen: Koko vampyyriajatus on vesitetty sarjassa. Pahaa teki. Näyttelijätyö. Tuli mieleen, että onko tämä B-luokan elokuva. Juoni. Surkeampi kuin teinileffoissa yleensä.
Eli kaikenkaikkiaan en pitänyt koko jutusta, eli kyllä sitä katsoessa voisi hyvin kuolla järkytyksestä. NÄINKÖ HUONO TÄMÄ OLIKAAN!
Anne Ricen vampyyrikirjoista voisi tehdä kerrankin yhden kunnon elokuvan, jossa satsattaisiin vähän laatuun, niin selviäisi järkytyksestä. - yökuukkia.
Joo, kieltämättä kauheaa sontaa
- Näin se menee
Siinä alkoi jo miettimään itse Twilightin luojan, Stephenie Meyerin, arvomaailmaa kun oli tehnyt Bellasta (ja miljoonien nuorien tyttöjen mahdollisesta samaistumisen kohteesta) avuttoman pikku kakaran, joka ei minuuttiakaan selviä ilman Edwardia. Se ei ole romanttista vaan sairasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l239754- 67655
Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni36610Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et34538En pyytele enää koskaan anteeksi mitään sinulta
Olet ollut kohtuuttoman kylmä ja tyly tilanteeseen nähden.45427- 30424
- 38416
Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona27406- 37387
- 41371