Yllätyin siitä, että Kiviniemen kannatus oli heti ensimmäisellä viikolla pääministeriksi hesarin gallupin mukaan 30 prosenttia. Todella hienoa, että suomalaiset arvostavat vielä asiantutevaa politikkoa. Urpilainen ei tule koskaan pääsemään lähellekään sitä tasoa missä Kiviniemi on. Demarit näyttävät luottavan omaan puheenjohtajaansa yhtä vähän kuin sosialismiin.
Tästä on Keskustapuolueen hyvä jatkaa
Tästä on Keskustapuolueen hyvä jatkaa
Vastaukset 21
Vanhimmat
Marissa on potenttiaalia vaikka mihin.
pressa-ainesta
Ethän sinä oikea Pessi olet, Pessi tunnetaan täällä vankumattomana kepulaisen potkijana ja nöyryyttäjänä.
etkä sinä ole original akkuvesi
Kyllä ihmiset voi muuttaa mieltään. Minäkin tein niin. Ihailin ennen märkäkorvaisena punikkina verkkosukkapelleä. Nyt olen tullut järkiini ja luotan enemmän asiantuntemuksen voimaan.
poju luulee itsestään suuria. Onneton finninaamainen pankkopoika takahikiältä.
olen myöskin homo, luuseri, äitininussija, linnakundi ja vaikka mitä. Känä on sontaluukkuni vartija.
kyllä sinä olet ilmiselvä sonnimies, älä yritäkään selitellä...
Saipahan keskusta uuden vanhasen, täydelliden kokoomuksen perseennuolijan!
johan se nähtiin, tässä vähässä aikaa!
Ei mitään muutosta!
että lähes 30% kepulaisistakin pitää Kataista parempana pääministeriehdokkaana.
niin ja 70% pitää Kiviniemeä parhaana !
Pääministerin ajatellaan tavallaan edustavan ainakin sitä enemmistöä, jonka edustajana hän enemmistöhallituksessa on. Kiviniemen lapsellinen olemus ja englantilainen tyylitajuttomuus vieroksuttavat jopa porvarihallituksen kannattajia. Kolkyt prossaa on heikko saavutus kuherruskuukautta käyvältä pääministeriltä.
Parempi kuin 12.
Kinky-Mosse on impannut liikaa kusisia alushousuja ja menee jo poliitikkojen ongelmat sekaisin....
Kyllä se on jutalla lapsellinen olemus ja englantilainen tyylitajuttomuus
hyvin sanottu mossesta
Heh heh hee
Saatanan Paskat!
elinympäristössäsi on, että olet paskantanut eilen humalassa housuusi.
täytyy kyllä olla aika idiootti jos lehtistä äänestää pressaks
30 % kannattaa ja 70 % ei kannata. Siinä hieman todellisuutta. Vasta sitten kun ollaan reilusti yli 50 % kannatuksessa, voidaan puhua suosiosta. Sitä ennen voi tapahtua mitä vaan.
Kiviniemen asiantuntevuudesta on vielä ennenaikaista sanoa mitään, ellei sitten verrokkina käytä Kiviniemen kuntapolitikointia. Sitä ei kehuttu muiden kuin kepulaisten toimesta. Oli jossain määrin Hyssälän peesissä ja Hyssälän työn jäljet tuntien se peesi oli huono valinta.
Kiviniemen asiantuntevuudesta voi sanoa, että on VALTIOMIES tasoa.
Hyvä Mari !