Suomenhevoset ovat ihanin hevosrotu maailmassa.Ainakin minä tulen erinomaisesti juttuun niiden kanssa.Mutta onhan niissä persoonia.Suomenhevosissa on semmoinen piirre että jos ne näkevät jonkun toisen hevosen lähtevän laukkaan ne lähtevät kanssa vaikkei pitäisi.Ne ovat erinomaisia aikuiselle tai isokokoiselle lapselle hyvä ensi hevonen.SUOSITTELEN!!!!
Minusta
4
527
Vastaukset
- maryyrrrr
"Suomenhevosissa on semmoinen piirre että jos ne näkevät jonkun toisen hevosen lähtevän laukkaan ne lähtevät kanssa vaikkei pitäisi."
tuo riippuu kuule ihan luonteesta, tuskinpa rodusta.- n
No ainakin yhdellä tallilla suomenhevoset lähti heti kun näkivät jonkun laukkaa tai raviin.
- maryyrrrr
n kirjoitti:
No ainakin yhdellä tallilla suomenhevoset lähti heti kun näkivät jonkun laukkaa tai raviin.
No jos yhdellä tallilla on noin käynyt monen hevosen kanssa niin epäilen huonoa koulutusta. Tai sitten ovat tottuneita tuntiratsuja ja se tulee ihan luonnostaan kun ratsastuskoulun maastotunneillahan kaikki laukkaavat jonossa ja samaan aikaan.
- ratsupolle
Samaa mieltä!! Omistan Suomenhevosruunan, ja se on ihana ja tosi symppis :) En vaihtais sitä mihinkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle192620Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671669Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A71627Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1121590Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.471513Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell911444Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681356Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001214Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311137En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521096