Ehdotus

Outoa tuo mielenkiinto ateistinaisen pilluun. Kovin suurta korrelaatiota ei taida löytyä sukupuolielimen ja jumalolentoihin uskonpuutteen välillä.

Jos noin kovasti mieli tekee ja et naista saa niin voithan aina turvautua pornolehteen&nyrkkikyllikkiin tai maksullisiin palveluihin.
6150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

eikö ajattele rintoja ollenkaan;)

Äänestä

uskisnaiselta ei saa muutenku pimeessä peitonalla lähetys saarnaaja asennossa.

Äänestä
  • Aloittaja

    "uskisnaiselta ei saa muutenku pimeessä peitonalla lähetys saarnaaja asennossa."

    :D Tuo on kyllä todella vakuuttava argumentti..

    Äänestä

  • Mitä oot niin saatanan ruma

    Äänestä

Ehdotan että tämän palstan nimikin vaihdetaan pornolehtiateismiksi. Onhan Vapaa-ajattelijat ry. tehnyt kyseisestä ateismin muodosta julkisen. Tämä palsta sopii muuten hyvin Uskonnot ja uskomukset pääotsakkeen alle.

Äänestä
  • Jumala teki ihmiselle seksuaalisuudenkin, mutta se on maailmallisilla ihmisillä yleensä saanut monenlaisia vääristyneitä muotoja, ja sen kauneutta eivät monet enää edes osaa kuvitella olevan olemassakaan. Ei ihminen ole mikään kone, jolla on kiinnostavia osia, eikä apinakaan, sehän on eläinmaailman eläin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


old_profile_54106 kirjoitti:

Outoa tuo mielenkiinto ateistinaisen pilluun. Kovin suurta korrelaatiota ei taida löytyä sukupuolielimen ja jumalolentoihin uskonpuutteen välillä.

Jos noin kovasti mieli tekee ja et naista saa niin voithan aina turvautua pornolehteen&nyrkkikyllikkiin tai maksullisiin palveluihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu