Kritityt rukoilkaa, kiittäkää ja palvokaa Herraa! Tälläkin palstalla nuo alaarvoiset herjaýritykset ovat viholisen epätoivoista kamppailua yrittää lannistaa esirukoilijoita ja uskoa. Sekin lurjus tietää, että Jumala on antanut lapsillensa vahvab aseen, rukouksen jolla voidaan liikuttaa Kaikkivaltiaan kättä.
KIItoos Jeesus!
Harramme on väkevä!
26275
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Valitan, rukoukset eivät toimi. Totuuden tuominen tänne ei ole herjaamista ettäs tiedät.
Sinä vain vainoharhainen ja et hallitse mielikuvitustasi, älä syytä toisia.
Herraa Jumalaa. Tämä on nimenomaan palsta rukouksia varten.
Jumala on satua ja höpötystä, joten se rukoilemisesta ... HEH HEH HEH ...
on uskoa ja ne eivät rukoile, joilta usko puuttuu. Tosin ei kukaan kiellä rukoilemasta myöskään niitä uskomattomia, jotka haluavat rukoilla. Tämä palsta on joka tapauksessa rukouksia ja rukouksista keskustelua varten.
Ne rukoilevat jotka kuvittelevat olemattoman olevaksi ja uskovat satuihin ja höpötyksiin.
vaikka sinä tuota omaa käsitystäsi toistatkin joka päivä aamusta iltaan. Sinulta puuttuu ilmeisesti uskonnollisuus geeneistäsi ja uskonnollinen kasvatus, siksi et ymmärrä yhtään mitään uskosta ja uskonnoista.
""vaikka sinä tuota omaa käsitystäsi toistatkin ""
Väitteeni ei ole omaa käsitystäni. Väitteeni perustuu tutkittuun tietoon.
Uskontonne taas perustuu satuihin ja höpötyksiin.
"tutkittuihin tietoihin", joihin viestisi perustuvat tai kerro niistä, kun niitä koko ajan maisnostat.
Joka tapauksessa Suomi24 on antanut keskusteluja varten tällaisen keskustelupalstan, jonka otsikko on Rukoukset, sopii se sitten sinulle tai ei. Miksi et mene esim. Ateismipalstalle, jonne yleensä menevät ne, jotka ajattelevat noin kuin sinä teet? Miksi sinulle ei kelpaa muiden uskomattomien seura?
""Sinulta puuttuu ilmeisesti uskonnollisuus geeneistäsi ""
Jos tälläinen geeni on oikeasti olemassa niin kyse on geenistä mikä saa ihmiset uskomaan satuihin ja höpötyksiin.
Onneksi minulla ei ole tuota typerää idiootti geeniä. HEH HEH HEH ...
Eikö totuus "rukouksista" kiinnosta sinua?
Rauhoittukaa uskovaiset, täytyyhän Raamatun sanan pitää paikkansa tässäkin kohden, pilkkaajat omalla toiminnallaan osoittavat sen että kirjoitukset ovat totta tänäkin päivänä.
sanoessasi mm. nän:" ... pilkkaajat omalla toiminnallaan osoittavat sen, että kirjoitkset ovat totta tänäkin päivänä."
JÄTTÄKÄÄ KAIKKI ONGELMAT JUMALAN RATKAISTAVAKSI: Tietenkin jos on loukannut, tuottanut itse vahinkoa jollekin, täytyy sopia ja laittaa asiat kuntoon, muttta noissakin asioissa Herra antaa avun ja voiman!
Älkää minkään inhimillisen mahdin salliko horjuttaa uskoanne rukouksen ja Kaikkivaltiaan voimaan!
palstan aiheen vastaisia käsityksiäsi totuutena? Ajatteletko niin, että Suomi24 on tarkoittanut tämän Rukoukset-palstan rukousten vastaisia keskusteluja varten? Etkö huomaa ristiriitaa palstan aiheen ja sinun uskon ja uskontojen vastaisten käsitystesi välillä? Etkö löydä ateistisille käityksillesi sopivaa palstaa? Eivätkö esim. Ateismipalsta tai Kirkosta eroaminen -palsta kelpaa sinulle?
Hei Kirjoittaja2 !
Sinä et tiedä rukoilemisesta yhtään mitään. Haastat täällä vain riitaa. Anna meidän kunnon ihmisten olla rauhassa.
Tämän palstan riidanhaastaja on Mirka palstan aiheen vastaisine viesteineen.
Haluan itselleni kerrottavan, että Jeesus vastaa rukouksiini ja lopulta antaa minulle ikuisen elämän.
Muuten en jaksaisi elää.
Miksi haluat uskotella itsellesi jotain noin typerää?
Ateistin elämä on paljon helpompaa kun ei tarvitse miettiä ja palvoa olemattomia mielikuvitus hemmoja.
>>>Anna linkki niihin "tutkittuihin tietoihin", joihin viestisi perustuvat tai kerro niistä, kun niitä koko ajan maisnostat.
Siivoa suusi. Minä en ole mikään riidan haastaja. Minä haluan tuoda totuuden kaikkien tietoon ja sinä haluat estää ja salata tämän. Sinua voisi tämän perusteella sanoa epärehelliseksi rikolliseksi.
Syytöksesi ovat täysin aiheettomia ja siksi toivon että pyydät anteeksi törkeytesi ja et enää ikinä kirjoittele tänne.
"Ne rukoilevat, jotka kuvittelevat olemattoman olevaksi ja uskovat satuihin ja höpötyksiin." - "Uskontonne taas perustuu satuihin ja höpötyksiin. " - "Valitan, rukoukset eivät toimi. Totuuden tuominen tänne ei ole herjaamista ettäs tiedät. Sinä vain vainoharhainen ja et hallitse mielikuvitustasi, älä syytä toisia. Jumala on satua ja höpötystä, joten se rukoilemisesta. .. HEH HEH HEH ... Ne rukoilevat, jotka kuvittelevat olemattoman olevaksi ja uskovat satuihin ja höpötyksiin. Väitteeni perustuu tutkittuun tietoon. Uskontonne taas perustuu satuihin ja höpötyksiin. Älä tyhmiä höpäja ja siivoa suusi. Minä en ole mikään riidan haastaja. Minä haluan tuoda totuuden kaikkien tietoon ja sinä haluat estää ja salata tämän. Sinua voi tämän perusteella sanoa epärehelliseksi rikolliseksi. Syytöksesi ovat täysin aiheettomia ja siksi toivon että pyydät anteeksi töykeytesi ja et enää ikinä kirjoittele tänne."
Onko totuuden kertominen pilkkaamista?
kiellä rukoilemasta niitä uskomattomia, jotka haluavat rukoilla, niin miksi täältä on poistettu Aku Ankalle osoitettuja rukouksia? Haluat kieltää ne rukoukset, vaikka ne toimivat yhtä hyvin kuin Jeesuksenkin rukoilu.
sillä niin on hyvä jokaisen ihmisen tehdä, samoin kiittää ja kunnioittaa Luojaa ja Herraa Jeesusta pelastuksen toivon tuomisesta ja kaiken hyvän antamisesta ihmisille, amen.
Evoluutio on luonut sinutkin. Jeesus on fiktio.
Kiitos evoluution.
Todistakaa väitteeni kumoon jos pystytte.
Halleluja! Veisatkaa Herralle uusi virsi: ylistysvirsi hänelle hurskasten seurakunnassa.
Iloitkoon Israel tekijästänsä, Siionin lapset riemuitkoot kuninkaastaan.
Ylistäkööt he karkeloiden hänen nimeänsä, soittakoot hänelle kiitosta vaskirummuilla ja kanteleilla.
Sillä Herra on mielistynyt kansaansa, hän kaunistaa nöyrät pelastuksella.
Iloitkoot hurskaat, veisaten hänen kunniaansa, riemuitkoot he vuoteissansa.
Jumalan ylistys on heidän suussansa, ja heidän kädessään kaksiteräinen miekka,
että he kostaisivat pakanoille, kurittaisivat kansakuntia,
panisivat kahleisiin heidän kuninkaansa ja jalkarautoihin heidän ylhäisensä
ja täyttäisivät heissä tuomion, joka on kirjoitettu. Tämä on kaikkien hänen hurskaittensa kunnia. Halleluja!