Olen jo kyllästynyt säästämään energiaa ja maksamaan korkeita bensa- ja energiaveroja. Suomelle olisi vaan hyötyä, jos ilmasto lämpenisi. Meidän on turha pelastaa muuta maailmaa, jotka ovat...no vähän mitä sattuu.
Lopetan luonnonsuojelun!
Itsenäinen 77
380
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ihan nyt noinkaan ole. Jos tarkastelet asiaa hieman eri pespektiivistä niin kyllä huomaat lausahduksesi olevan perusteeton.
Itse ostin vesivoimalla tuotettua sähköä joka on kalliimpaa kuin tuulivoimalla tuottettu sähkö. Tuulivoimaa ei saanut ostettua ostohetkellä joten oli pakko tyytyä vesivoimalla tuotettuun energiaan. Itse olen valmis maksamaan sähköstä enemmän jos tiedän että se säästää luontoa. Kun ihmiset tämän vain ymmärtäisivät ja ostaisivat vesi- ja tuulivoimalla tuotettua sähköä joukolla se muuttaisi energiapolitiikkaa ja ajatettelua merkittävästi. Suosin myös aurinkoenergiaa mutta se on vasta tulevaisuutta suomessa kun puhutaan energiasähkön toimituksesta kotiin.
Vastustan ydinvoimaloita joka on äärimmäisen kallista rakentaa ja tuottaa sähköä. Miksi rakentaa hirvittäviä laitoksia joden ylläpito on kallista kaikkinensa kun vesi ja tuulivoima on edullista ja tuottavaa sekä lisäksi säästää luontoa. Tuuli, vesi ja aurinkoenergiasta ei synny mitään ydinjätettä tai muutakaan jälkipolvien harmiksi.
Luonnon ja ilmastonsuojelu on hyvä asia. Suosittelen kaikille!
mä tein eko-teon myymällä veneeni pois 200 hp. joten saastutti kyllä, liityin myös -roskasakkiin- liity myös sinä, Ei tarvii täytellä mitään kaavakkeita yms. keräät vaan esm. kadulta 1-10 toisten heittämiä roskia pois.. se takaa, että kuulut meihin, meitä on ympärimaailmaa kymmeniätuhansia. liityon Myös Amnesty International he käyvät tililläni kerran kuukaudessa, tein sellaisen sopimuksen, etten udohda maksaa... sinulla paljon ahdollisuuksia elää ihmiseksi.. vain sinä itse voit sen tehdä, ei komennella naapureita, koska he ovat mtkallaan, eri tasossa eri paikassa menoss..
Ei todellakaan!