Joskus täällä käytiin oikeaa keskusteluakin, nykyään palsta näyttää olevan enimmäkseen yhden päästään jo lahonneen salmilaisäpärän yksinpuhelua omien nimimerkkiensä kanssa keskenään. Sekaan näyttää heittelevän sitten joku itseään hauskuuttava peräkammarin nörtti omaa onanointiaan.
Onneksi olkoon hullut, pellet ja trollit, olette tuhonneet Karjala-keskustelun Suomi24:ssa.
Onneksi olkoon hullut, pellet ja trollit, olette tuhonneet Karjala-keskustelun Suomi24:ssa.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Juha Hytönen sai tuhottua salmilaistenkin keskustelupalstan, tästä toinen sulka hattuun :)
tämä on aivan joutava osasto, mutta näitä huru-ukkoja vartenhan tämä tänne Suomi24:aan aikoinaan perustettiinkin, eivät häiriköi muilla palstoilla ;)
Alakerran miesten kierrossa oleva 40v. eukko on pisteyttänyt talon miehet järjestykseen.
Meidän isi on huomompi, kuin naapurin Pena, mutta parempi nuolemaan, kuin yläkerran Arska. Lisäksi B-rapun historianopisekelija pystyy kolmeen varviin, johon muut eivät ikinä. Lista on A-rapun käytävän taululla.
Historian opiskelu siis kannattaa!
Voisitko kertoa miten Juha (en tunne ko. henkilöä) on voinut sulkea keskustelupalstan, tietääkseni hänellä ei ole ollut mahdollisuutta päästä sivujen ylläpitoon käsiksi.
Olen kuullut että sivujen lopettaminen oli Raija Pyölin ansiota.
Juha H:ta, mutta varmasti muistat kuinka Juhalta meni sekaisin lampaat ja ihmiset vedonlyöntejä tarjotessaan. Eräs keskustelija jopa tarkasti nuo Juhan väittämät tapetut salmilaiset siviilit Mikkelin maakunta-arkistosta, Kansallisarkistosta, Maanpuolustuskorkeakoulun Sotahistorian laitokselta ja Sota-arkistosta.Missään ei tunnettu tapahtuneita murhia Salmissa joulukuussa 1939, mutta kaikki tunsivat Juha H:n.Jos siihen lisätään lähes päivittäiset möläytykset bolsevikikeista ja henkilökohtaiset hyökkäykset Raija Pyöliä kohtaan, niin ei ole ihme että meni kiinni. Koska Salmi-foorumi oli kuitenki suht hyvä lajissaan, niin minä olisin ratkaissut tilanteen elinikäisellä ib-bannilla Juha H:lle.Kokonaisongelmaahan se ei olisi ratkaissut. Tiedän ainakin kolme Karjala-aiheista foorumia tälläkin hetkellä missä tämä "minä en tunne Juha H:ta" edelleenkin töräyttelee välillä yläpäästä ja välillä alapäästä.
Mitä olemme tuhonneet ? Keskustelua jolla ei ole mitään järkeä ? Ei tiedetä mistä keskustellaan, mistä Karjalasta on puhe ? Helvettiin kaikki karjalan huru-ukot, olisivat pysyneet siellä Karjalassa jonka niin haluavat takaisin. Venäjälle se kuuluu ja om kuulunut. Ei ole löytynyt sellaista kieltoa että sinne ei voisi lähteä takaisin vaikka huomenna ! Loppuisivat nämä narinat joista narinoista suurin osa ei ole perillä mitä narisevat ! Miten on mahdollista että ihmiset jotka kutsuvat itseänsä karjalaisiksi ovat valloittaneet kohta Suomen, heitä on jo joka läänissä. Ihmettelen suuresti että täällä ylläpidetään tällaista haistanpaskan palstaa näille dorkille ?
Muutamia ihmisiä jäi v.1940 keväällä kotiseudulleen Karjalaan,
valitettavasti kaksi heistä murhattiin neuvostobolshevikkien toimesta pari vuotta myöhemmin.
Jos sinä tuholaispalvelun rön jatkat vielä järjetöntä Karjalan pakolaisten pilkkaamista niin sinulle käy ilmeisesti samoin kuin kotiseuduille jääneille ------- sinut murhataan.
Sellaisia ne ystävällismieliset itänaapurit olivat.
Itkisit vain niitä lampaitasi ja pianojasi kusipää karjalainen!
homostallarilta. Epätoivoiset primitiivireaktiot teettävät kaikenlaista.
Ja vielä kun muistamme hänen esiintyneet vuosi aikaisemmin karjalaisena valuuttadiilerinä joka mielellään lainasi Bloombergiä.
Kannattaa kysyä sitä itseltäsi öt8u7fö,
mistä me voimme tietää millaisia mielenterveysongelmia sinulla on.
On stallari! On se stallari! Sallari se on! Se on stallari! On stallari! On se stallari! Sallari se on! Se on stallari! On stallari! On se stallari! Sallari se on! Se on stallari! On stallari! On se stallari! Sallari se on! Se on stallari! On stallari! On se stallari! Sallari se on! Se on stallari! On stallari! On se stallari! Sallari se on! Se on stallari!
päätä, niin jostainhan niiden "hengentuotteiden" pitää etsiä tiensä ulkomaailmaan. Kuten vaikka sinun tapauksessa peräsuolen kautta.
Vanha kansa väittää, että jos lapsi on pienenä saanut teelusikalla, niin ei häneltä voi aikuisena vaatia lumilapiolla.
Et vaikuta älykkäältä erdes karjalaiseksi. Jälkeenjääneisyys tuntuu olevan huomattava järjenjuoksussa.
No mikä saatanan filosohvi sieltä nyt pelmahti homostallaroimaan?
Ei jumalauta, kyllä nämä Karjalan palauttelijat traumoineen ja pakkomielteineen ovat ihan oma ihmislajinsa :))))
Osuit oikeaan ja karjalaissikiö pani käkättimensä kiinni!