Ennustuksia Marista

Ennustan, että Mari Kiviniemestä tulee vielä molemmat, sekä pääministeri, että Presidentti. Ei tietenkään hetkessä, mutta semmoiset on merkit. Paula Lehtomäen aika meni ohi; valitettavasti.
Tässä kuva häkellyttävän kauniista Marista:

http://www.ksml.fi/multimedia/dynamic/00049/5962002_jpg_49124a1.jpg
125535
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 125

Vanhimmat

Hetikohta voin yhtyä tuohon avaukseen. Mikä ettei?

Äänestä

Paula Lehtomäki teki tilaa Mari Kiviniemelle ja tuki tätä avoimesti puheenjohtajaksi. Lehtomäestä tulisi Suomelle hieno presidentti. Ehkäpä tätä ajatellen hän hakeutuu nyt kansainvälisiin tehtäviin. Tehtäväjako on tehty luultavasti sulassa sovussa ystävysten kesken.

Ajatelkaapa suomalaiset:

Keskustalainen pääministeri porvarihallituksen johdossa ja keskustalainen presidentti! Silloin ei tulisi varmana kiistaa lautasista vaan tehtävät jaettaisiin sulassa sovussa.

Eikö olisi hieno homma?

Äänestä
  • Suomi ei tarvitse enään uutta Sahtivaaria presidentiksi, ei varsinkaan naispuolista sellaista. Lehtomäestä tälläisen ilmeisesti saisimme, kun ainakin huhujen mukaan tuo alkomahooli tuntuu hänelle maistuvan liiankin kanssa.

    Äänestä

  • Ei missään nimessä Lehtomäkeä peressaksi eikä koko eduskuntaan. Sai sellaiset jätejärjestelmälait Suomeen että vanha kansa maalla joutuu konkurssiin. Muutaman kerran vuodessa käymme mökillä, emme aio laittaa uutta järjestelmää sen takia. Laskelmat vedenkäytössä ja fosforipäästöissä eivät anna aihetta. Laskelmien mukaan 1 lannoitesäkki vuodessa vastaa ihmisen fosforipäästöä 10 vuodessa. Se siitä.

    Laki pitäis tehdä uusikis. Miksi siihen ei kukaan puutu? Kepu sai tämän aikaan, voisko myös korjata.
    Isot alitokset kyllä saavta laskea vesiään pieniin ja suuiin jokiin. Onko puhdistus niillä kunnossa, entä maataloudessa. Epäilen.

    Entä sitten nämä laivojen rikkipäästöt, kuinka ne voivat saastuttaa Pohjanmerta mutta ei Välimerta?? siinäpä kysymys ja Suomen EU-edustajat senkin hyväksyvät. Suomenlahteen päästöjä tulee kyllä muista enemmän kuin Suomen mökkiläisitlä.

    Äänestä

Niinkuin se yksi lapsi sanoi Kiviniemen ollessa televisiossa -kato äiti telkkarissa on hevonen- Hoh hoh hooo kun on maalaisliittolaiset akat kolhoja.

Äänestä

Vanhasen rumba on alkanut
Kirjoittanut: Mikko Bernhard 26.4.2004 klo 11.52


Täällä tuntuu olevan hieman epäselvyyttä Pääministeri Matti Vanhasen tulevaisuuden suunnitelmista. Jos oikein haistan, niinkuin yleensä, niin Matti Vanhasen suunnitelmiin kuuluu olla Tarja Halosen vastaehdokas seuraavissa presidentin-vaaleissa. Matti Vanhasen suunnitelmiin kuuluu murskata Tarja Halosen haaveet toisesta presidenttikaudesta. Tämän hän tulee tekemäänkin.

Tätä suunnitelmaa hän toteuttaa järjestelmällisesti, keskustalaisella poliittisella viekkaudella, (joka muuten on sallittua) esiintymällä mediassa ja antamalla lausuntoja, jotka muka tukisivat demareita kaikkiin virkoihin,pankinjohtajista, euroopan keisareihin.

Näillä lausunnoilla Matti Vanhanen vain keräilee irtopisteet reppuunsa kuleksimasta, sillä esim Paavo Lipposen julkinen tukeminen euroopan johtajaksi on harkittua herrasmiesmäisyyttä, jota kansalaiset tulevat seuraavissa vaaleissa arvostamaan. Matti Vanhanen tietää tasan tarkkaan, ettei Paavo Lipposella ole mitään mahdollisuuksia ja näin ollen tuki hänelle on lähinnä symbolinen.

Äkkiseltään tulee mieleeni, että demareille taisi tulla virhearvio kun alkoivat rettelöimään Anneli Jäätteenmäen kanssa. Taisi pilkka sattua omaan nilkkaan?

Äänestä
  • On se, mutta tuotiin oikosenaan lentsikan käytävällä. Pate oli niin vihainen, että ei saanut happea, kun nauroivat punikin kotimaahan.

    Äänestä

On siinä tyylikäs lady.

Äänestä

kun aina vaan käyttää tyttö-sukunimeään.

Äänestä

aikooko mari-tyttö vaihtaa puoluetta?? katsos kun kepulaisesta EI KOSKAAN ENÄÄN tule Suomen Tasavallan Presidenttiä!!

Äänestä

Marista tulee todellinen pitkänlinjan johtaja. Ykkösluokkaa.

Äänestä

..että taidan jättää Erneston ja alkaa heteroksi.

Äänestä

Jos pääministerin kirjoitat pienellä mutta presidentin isolal, missä vika?
Mari on broileri sdiitä ei tuu mitään tämän keikan jälkeen! Helvetinmoinen peluri on ainakin, ja opit isiltä ja kepulaisilta yleensä! Suohon se nainen Peräseinäjoelle upottakaa, Vapon suolle! Kaksinaamainen ja huonostipukeutuva akka!
Opettelisi nyt edes pukeutumiskoodin kun kaiken muunkin kansa maksaa sille katu ***** peruskuvalle!

Äänestä

Ei siinä paljon paloheinän ryssä-punikin valheet auta. Kepu jyrää.

Äänestä

Ihanan mies ja vielä maalais-seudun sellainen. Ihana!! Panisit varmasti tälläisen naaraan?

Äänestä

linkkejä. Oletko yksin? Pohjanmaalta minäkin.

Äänestä

Ja vanha horisko Controlnarsisti ei sitä päivää näe kun kepuloisesta tulee presidentti. Eikä kukaan muukaan näe.

Äänestä
  • haudattiin jo 24v sitten!! sen jälkeen Suomessa onneksi ei ole ollut kepulaista pressaa EIKÄ TULE!!

    Äänestä

Älyttömän hyvä ennustus sonnarilta;-)))))

Äänestä

Olisitpa nähnyt kuvan Marista kyykyssä peurametsällä. Takapuoli hangessa ja hoki idiootin lailla, että pakko olla peura, pakko olla peura.. Ja oli hirvimetsällä;-)))

Äänestä

Bwahaahaaaaaaa.... Toivottavasti metsällä et ammun noin pahasti ohi;-))))))))

Äänestä

Miksi tuo Controlman ei enää ennustele yhtä paljon ja yhtä hyvin kuin tuolloin? Onko tuo nikkinsä bannattu? Ei kai "mies" ole menettänyt uskoaan.

Äänestä
  • Kyllähän sontiainen on ennustellut vaikka mitä, Vanhasen kolmatta kautta ja Jäätteenmäestä presidentti jne jne.... Hupaisaa luettavaa nämä sonnarin ennustukset, ehkä paras kaikista on Väykyn tulo presidentiksi;-))))))

    Äänestä

  • hei tollo, onks pimohorri voimissaan????? herra paratkoon ??????????

    Äänestä

Ennustuksia parhaasta päästä, mutta huonosta naamasta...

Äänestä

Ennusta vielä Väyrysestä jotakin?

Äänestä

Ei tuolla naamalla!!

Äänestä

Nappiin meni!

Äänestä

Kovvoo kyytiä on pressaksi tulossa! Hyvä Mari!

Äänestä

Sinun ennustukseksi ei ollenkaan huono.

Äänestä

Väyrynen panee Marin ojennukseen.

Äänestä

Kiviniemi ei enää rynni!

Äänestä

Mari rynnii ja kyykkii!!

Äänestä

Kiviniemi rynnii pääministeriksi (välietappi) ja sitten Mari rynnii presidentiksi (Väyrysen ylijyräys)!!

Äänestä

Mari keulii!!

Äänestä

Mari presidentiksi!

Äänestä

Controlman ennustaa!!

Äänestä

Mahti ennustus!!

Äänestä

Lisää ennustuksia??

Äänestä

Kiitoksia, tämä oli harvinaisen hauska!!

Äänestä

Ennusta lisää!!

Äänestä

Ennusta lissee!!

Äänestä

Kanafarmari rulaa!!

Äänestä

Ei tuolla naamalla!!

Äänestä

Eunikki ennustaa!!

Äänestä

Tulisitko kommentoimaan tätä ennustetta? Oletko mies?

Äänestä

Pili-Kalle ennustaa!!

Äänestä

Pili-Pålle kepusta ennusti!!

Äänestä

Pakko osua kohdalleen!!

Äänestä

Koeta jo ääliö päättää, kenestä tulee presidentti!! Hopi-hopi ääliö!

Äänestä

Ennusta lissee!!

Äänestä

Ei

Äänestä

Ei hetkessä!!

Äänestä

Hyvä kepuennustus. Väyrystä ei äänestä homokaan!

Äänestä

Akat ei meillä juhli. Käy Jäätteenmäet vielä Kiviniemelle!

Äänestä

Yhdytään!!

Äänestä

Tämä se jaksaa naurattaa niin pirusti!

Äänestä

Marista presidentti!!

Äänestä

Häkellyttää, häkellyttää!!

Äänestä

Toinen ennustus on jo toteutunut

Äänestä

Ennusta lissee!!

Äänestä

Hyvä ennustus!!

Äänestä

Sen on pakko olla Peura!!

Äänestä

Kepulainen häkeltyy!!

Äänestä

Kevennys alkuun;-))

Äänestä

Kahvin poroista mie katsoin, selevä tappaus!

Äänestä

Köntrölmanne ennustaa!!

Äänestä

Kepu aka tulee!!

Äänestä

Peuran näköinen.

Äänestä

Pesäpalloo kepuhomot!

Äänestä

Ei edes jänistä, mutta se oli peura.

Äänestä

Väyrynen luisteli Kiviniemen nurin ja pani vielä pesään!

Äänestä

Paras kuva marista ikinä, ja taas siltä on jotain hukassa.

http://bit.ly/JViWpF

Äänestä
  • Häkellyttävä Mari pyllistää ja vilvoittelee hangessa Sonnimiehen jäljiltä. Hoh,hoh,hoooooo Sonnimies kun panee, niin jäihin pitää perät laittaa.

    Äänestä

Sonnari ennustaa!!

Äänestä

Osmiun nauraa tälle maha kippuralle!!

Äänestä

Köntölmän ennustaa!

Äänestä

Tää on hauskempi!!

Äänestä

Mari peurii!!

Äänestä

Sekaisin Marista?

Äänestä

Halvalla käytettyjä ennustuksia!

Äänestä

Kumpaako me nyt äänestetään Kivinimeä vai Ahoa?? Ei tässä pitkään voida odottaa sinun ohjeita.

Äänestä

Möisitkä halvalla tämän ennustuksen??

Äänestä

Semmoiset on merkit!

Äänestä

Varma nakki!!

Äänestä

Selvännäkijä Kili-Palle.

Äänestä

Kepulainen ennustaa!!

Äänestä

Joka hetki koittaa?

Äänestä

Iltasanomissa näytti petolinnun p....ltä. Oletko homokepulainen?

Äänestä

Ainahan sinä ennusta..

Äänestä

Väyrynekin kannataa Mari presidentiksi. Miten sinä tiedät tämän kaiken etukäteen?

Äänestä

Repesi!! Häkellyttävän kaunis Kiviniemi!!!!!!!!! Käynti optikolla auttaa!!!!!

Äänestä

Ennusta lisää!!!!

Äänestä

Mielettömän hyvä ennustus!

Äänestä

Ansaitsee hepsautuksen!

Äänestä

Kepulaisille kova paikka, lukea näitä ennusteita, hävettää.

Äänestä

Kepulainen totuus.

Äänestä
  • Pidetään tämä liekki ja toive yllä! Keskusta pelastuu!!

    Äänestä

Aho pitää ensin pelata ulos, älä nyt hyvä ystävä hätäile. Aho pihalle ja Kiviniemi sisään.

Äänestä

Pakko heittää paalupaikalle.

Äänestä

Rakas keskusta veljeni on oikeassa, keskusta tulee ryminällä!

Äänestä

Kepun mätäliha ei pärjännyt.

Äänestä

Ennustusten aatelia ja kärki päätä.

Äänestä

Pakko laittaa kepulaisten mietittäväksi. Resitenttiä pukkaa kepusta.

Äänestä

Onko sulla opaskoira?

Äänestä

Kepulaisen työ!

Äänestä

Yleisön pyynnöstä!

Äänestä

Ennustin minkä ennustin ja katumaan en ala. Voi tämäkin vielä toteutua. Hoh,hoh,hoooooo Paska Paulasta eu tule presidenttiä, painakaa kalloonne viisaan Sonnimiehen ennustus.

Äänestä

Ajattele Kiviniemi mursupikineissä ja taustalle tanssimaan Sirkka-Liisa Anttila ja Anu Venviläinen, tuhansia kiloja keskustalaista ihraa hyllymään. Siinä olisi meillä keskustalaisilla suu messingillä ja Kapi ottaisi pattiin.

Äänestä

Yleisön pyynnöstä!

Äänestä

Tätä odotellessa!

Äänestä

Rautavaaralla kaikki on ennustuksen takana. Kepu nousee!

Äänestä

Ei tule Väyrysestäkään hetkessä, sellaiset on nyt vaan merkit ilmassa.

Äänestä

Ennusta lisää, nämä on niin hauskoja!!!!

Äänestä

Ennusta lisää, keskusta nousuun!!!!!

Äänestä
  • Kepulla tojii!!

    Äänestä

Mari häkellyttää!

Äänestä

Pyllistääkö Mari euroopassa?

Äänestä

Ensimmäinen on jo toteutunut ja toinenkin on mahdollista toteutua. Mikä ettei?

Äänestä
  • Paras teko olisi lyödä punikkeja paskapussilla päähän.

    Äänestä

Tuolla naamalla? Ja peppukin hangessa minihameineen Putinin jäljiltä!!

Äänestä

Ei tietenkään hetkessä!

Äänestä

Vielä ehtii presidentiksi jos kansleriksikin.

Äänestä

Toinen on jo toteutunut.

Äänestä

Osta hyvä käytetty ennustus?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Controlman kirjoitti:

Ennustan, että Mari Kiviniemestä tulee vielä molemmat, sekä pääministeri, että Presidentti. Ei tietenkään hetkessä, mutta semmoiset on merkit. Paula Lehtomäen aika meni ohi; valitettavasti.
Tässä kuva häkellyttävän kauniista Marista:

http://www.ksml.fi/multimedia/dynamic/00049/5962002_jpg_49124a1.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu