Päivystyspakkauksen ikäraja?

JulieWWe

Onko jotai ikärajaa? itse menin muistaakseni n. puoli vuotta sitten YO apteekkiin ostamaan, mutta mut heitettiin ulos sieltä ja käskettii mennä kasvamaan. Ja olin/ (olen vielä 2 viikkoo) 17 vuotta. Mitä ihmettä? Kyseleekö ne siellä papereita yleensä...vai kävikö mulla vaan myyjien kanssa paska tuuri?

8

2003

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaihtaa värkit
    • jhuu

      vaikka harrastus ei kaikista terveellisin ole muutenkaan, niin sen verran apteekki kuin apteekki yleensä valvoo ettei päivystyspakkauksia myydä selvästi alaikäisille.

    • deemud

      onko se sit parempi et ns slaikäiset päihteisiin retkahtaneet käyttää likasia ja monen ehkä käyttämiä vermeitä.

      • ehtii.aikuisena.aloittaa

        Alaikäisten ei tule käyttää mitään päihteitä.


      • Anonyymi
        ehtii.aikuisena.aloittaa kirjoitti:

        Alaikäisten ei tule käyttää mitään päihteitä.

        Ei yietenkään pitäisi, mutta se ei tarkoita etteikö käyttäisi. On tärkeää että niille jotka käyttää, tarjotaan mahollisuus puhtaisiin neuloihin, koska muuten ne käyttää likaisia.


    • narkkausikäraja-18

      alle 18-vuotias ei saa ostaa huumeita

      • ei.maksa.vinkki.mitään

        Ainoastaan kusipäät myyvät teineille kamaa.


      • Anonyymi

        Ei saa yli 18v myöskään


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      172
      1145
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      45
      773
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      27
      743
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      137
      738
    5. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      231
      705
    6. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      44
      689
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      645
    8. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      164
      622
    9. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      56
      610
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      600
    Aihe