Puhdas kotimainen ruoka??

Jopa venäläiset ovat asettaneet tuontikieltoon suomalaisia elintarvikkeita. Raaka-aineen taso suomessa on heikko ja sen markkinoiminen on todella vaikeaa, Mtk´n propaganda ei ole uponnut ulkomailla.

http://www.hs.fi/talous/artikkeli/Venäjän tuontikielto yllätti mutta ei vielä huolestuta suomalaisyrityksiä/1135258586137
1137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minulla ei raaka-aineiden laadusta ole selvää kuvaa. Makkara on kuitenin lopputuotteena aika pitkälle ala-arvoista syötävää. Olisikohan jalostuksessa lähdettävä kuluttajan näkökulmasta, rustojen ja kamaran jauhamisen sijaan, sekä lopetettava tyystin tiettyjen yhteisvaikutuksiltaan tutkimattomien lisäaineiden käyttö.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kapitulanttimies kirjoitti:

Jopa venäläiset ovat asettaneet tuontikieltoon suomalaisia elintarvikkeita. Raaka-aineen taso suomessa on heikko ja sen markkinoiminen on todella vaikeaa, Mtk´n propaganda ei ole uponnut ulkomailla.

http://www.hs.fi/talous/artikkeli/Venäjän tuontikielto yllätti mutta ei vielä huolestuta suomalaisyrityksiä/1135258586137

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu