Heipä hei! Ajattelin vähän JUTKAUTTAA, ja ehdottaa seuraavaksi Suomen tasavallan presidentiksi juutalaista Benjamin Zyschkowitzschia! Beinihän on syntynyt Israelissa, ja Suomen presidentiksi kelpaa lain mukaan vain syntyperäinen suomalainen. TÄMÄ LAIN KOHTA ON RASISMIA!
Amerikassa on voimassa samanlainen laki, jonka mukaan vain USA:n maaperällä syntynyt voi päästä presidentiksi. Silti BARACK HUSSEIN OBAMA (musl.), Keniassa syntynyt, on päässyt presidentiksi. Miksi ei siis Zyssekin voisi päästä Suomen presidentiksi? Häh? Zyskowicz on muutenkin niitä harvoja järkeviä kokoomustalaisia, joita maan politiikassa on. Täysjärkinen jätkä.
Amerikassa on voimassa samanlainen laki, jonka mukaan vain USA:n maaperällä syntynyt voi päästä presidentiksi. Silti BARACK HUSSEIN OBAMA (musl.), Keniassa syntynyt, on päässyt presidentiksi. Miksi ei siis Zyssekin voisi päästä Suomen presidentiksi? Häh? Zyskowicz on muutenkin niitä harvoja järkeviä kokoomustalaisia, joita maan politiikassa on. Täysjärkinen jätkä.
Vastaukset 18
Vanhimmat
kanta hänellä on homoihin ja adoptioihin sun muihin? Varmaan kuten monilla muillakin kokoomuslaisilla.. eli myönteinen.
benillä on migreeni , kaikki sen tietää.
Mikä ihme sinua oikein kiinnostaa noissa homoseksuaaleissa? Eikö kiinnostus toisten alapään asioihin ole epätervettä?
ei mitään vahinkoa suomelle siitä tulis.miten se muuten täällä on ?:
ei pidä äänestää sellaista. Pitäähän toki tietää ihmisen arvomaailma ja se, mitä se tekee eduskunnassa. Onko samoja mielipiteitä kuin itselläkin. Kai se on selvää, että ei sikaa säkissä ota.
Avaa se vihko nimeltä Raamattu, ja lue!
raamatulla on yhteistä, ei sen enempää kuin yöllä ja päivällä?
kyllä Suomen pressan pitää olla suomalainen, ei nenä kelpaa kuin lässyttämään, ja jude pojulla myös paha parantumaton tauti Diaknoosi: (Alenmuudentuntoinen Narsisminhäiriö) ei parane kuin honkanummella tahi uunissa..
halua ministeriksi,ei halua/pysty lentämään,kärsii niin kvoin pahasta migreenistä.
Luulin että migreeni on ihan "ämmien" tauti mutta näköjään se iskee myös naismaisiin miehiin;)
Se joka ei ole kokenut migreeniä ei tiedä päänsärystä yhtään mitään. Se on jotain ihan helvettiä kun kohtaus iskee. Pirun sairaus ….
Eikö ben ole syntynyt Suomessa.
Näin olen käsittänyt, että Ben syntyi Suomessa, mutta hänen vanhempansa eivät olleet Suomen kansalaisia tuolloin. Israel vaikuttaa epäuskottavalta syntymäpaikalta Ben Z:lle, kun hän on Puolasta muuttanutta sukua.
Ben on tullut vanhemmiten järkiinsä.
Ben halua pressan virkaa. Oo siellä jossain vierailulla ulkomailla helvetinmoisessa päänsärystä kärsien …..
Ben Zyskowicz ei kelpaa lain mukaan pressaksi mutta kouluja käymätön kikutu mobutu jubajaba kyllä kelpaa koska hän on syntynyt suomessa.
juutalainen on elänyt koko elämänsä kansan laskuun, mennyt sieltä missä aita on matalin, miten tommonen voisi ottaa vastuuta edes mannekiinin virasta?
Benin paikka olisi ollut valtion virkamiehenä, mutta pätevyys ei riittänyt oikeisiin töihin.
Migreeniä sairastava ihminen ns, oikeissa töissä on todellinen ”saikkumoottori”. Kipu on niin kova että järki loppuu sekä kunto …
Voiks muuten ns. silpomuna olla Suomen presidenttinä? Tässä tapauksessa minun mielestäni voisi tosin ollakin?