Mä sain kohdata...

Iso juttu

Suomi24:sen ja nyt mulla on asiaa kaikesta mahdollisesta. Ennen vain olla möllötin. Nyt koen itseni hirveän tärkeäksi ja pyrin valistamaan ihmisiä asiasta kuin asiasta. En ole kuitenkaan narsisti, niin kuin kärkkäimmät kriitikot nyt tietenkin heti ajattelevat. Mut hei iloa ja valoa kaikil ja tsemppiä! *ISO HALI*

1

549

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • into s

      Meidän isosta sisarusparvesta vain kahdella on tiekkari ja laajakaista. Se toinen sanoo, ettei nää keskustelut kiinnosta. Vanhin veikka taas: en koskaan vapaaehtoisesti sitä rakkinetta hanki.
      Hakukoneilta saa tietoa hyvin moneen asiaan. Nettiaktiivit tuovat näytille linkkejä, joita en itse osais kielitaidottomana etsiä. Onhan tämä tiekkari mahtava laitos.

      Nyt Suomi ensimmäisenä valtiona maailmassa haluaa taata jokaiselle haluavalle kansalaiselle toimivan laajakaista mahiksen. Hyvä Suomi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen

      Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.
      Maailman menoa
      205
      3136
    2. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

      Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
      Rovaniemi
      23
      2520
    3. Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!

      Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!
      Maailman menoa
      172
      1294
    4. kukaan ei pakota kasteeseen..

      Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot
      Kaste
      400
      1135
    5. Mitä ikävöit eniten

      kaivatussasi? 🫶
      Ikävä
      70
      1132
    6. Onko sinulla jalostettu koira? Nämä tekijät altistavat koiran sairastumiselle

      Moni Suomessa suosittu koirarotu on sairas ulkonäkökeskeisen jalostuksen ja ääripiirteiden vuoksi. Erityisesti tietyt t
      Koirat
      12
      1121
    7. Anabaptismin kirous

      Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä
      Kaste
      417
      1032
    8. Kai odotan että

      Juokset vielä perässäni
      Ikävä
      69
      1002
    9. Kerrohan T miehelle yksi syy

      Miksi hänen tulisi kaivata sinua?
      Ikävä
      129
      999
    10. Pelolla pakottaminen

      Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha
      Kaste
      624
      876
    Aihe