Mä sain kohdata...

Iso juttu

Suomi24:sen ja nyt mulla on asiaa kaikesta mahdollisesta. Ennen vain olla möllötin. Nyt koen itseni hirveän tärkeäksi ja pyrin valistamaan ihmisiä asiasta kuin asiasta. En ole kuitenkaan narsisti, niin kuin kärkkäimmät kriitikot nyt tietenkin heti ajattelevat. Mut hei iloa ja valoa kaikil ja tsemppiä! *ISO HALI*

1

509

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • into s

      Meidän isosta sisarusparvesta vain kahdella on tiekkari ja laajakaista. Se toinen sanoo, ettei nää keskustelut kiinnosta. Vanhin veikka taas: en koskaan vapaaehtoisesti sitä rakkinetta hanki.
      Hakukoneilta saa tietoa hyvin moneen asiaan. Nettiaktiivit tuovat näytille linkkejä, joita en itse osais kielitaidottomana etsiä. Onhan tämä tiekkari mahtava laitos.

      Nyt Suomi ensimmäisenä valtiona maailmassa haluaa taata jokaiselle haluavalle kansalaiselle toimivan laajakaista mahiksen. Hyvä Suomi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      50
      1671
    2. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      320
      1474
    3. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      102
      1456
    4. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1175
    5. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      22
      1173
    6. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      68
      1123
    7. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1117
    8. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      78
      1072
    9. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      183
      958
    10. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      40
      896
    Aihe