http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010071712055831_uu.shtml
>>miehen ja naisen välinen suhde on luonnollinen järjestys, Tampereen yliopiston tutkija Mickelsson arvioi.>>
luonnollinen järjestys?
missä iässä se näkyy luonnollisimmin?
kuka kirjaa ylös?
voiko lapset elää luonnollisesti yhteiskunnassa?
Mihin luonnollinen järjestys on kirjoitettu jollei ihmiseen itseensä?
Onko ihmisen itsensä luonnollisen järjestyksen noudattamisesta haittaa jollekin?
Kenelle?
Voiko olla muita luonnollisen järjestyksen välisiä suhteita?
alista avioliittolaista.
11
786
Vastaukset
- Muu+
Mitkä lapset?
- tutkija A
Ensin on ollut naaras joka on tullut raskaaksi kumppanistaan Hengestä.
Näin ollen naaraat pystyvät lisääntymään ja saamaan lapsia.
Mikäli liiton tarkoitus on lasten saaminen, niin naaraat voivat solmia liiton.
Olkoon sen nimi liitto tai avioliitto tai vaikka zuft. - AahaH
Pitäisi tutkia.
Kuinka lapset käyttäytyvät ilman vanhempien/yhteisön/yhteiskunnan/uskonnon asettamia rajoitteita?
Ovatko kuinka sukupuolisesti suuntautuvia?
Ovatko ollenkaan?
- muuhuuh
Pitänee tutkijoiden selvittää mikä sotkee "ihmisenalun" 2 2=6 valmiin kaavan?
- laskuoppiX
Luonnollisen järjestyksen noudattamisesta ei sinällään ole haittaa, jos se sallitaan yhteisössä.
ongelmia : 2 2=6 => ei lisäännytä mitenkään
2 0=2 ja 0 2=2 => ei lisäännytä sukupuoliyhteydessä, voidaan esim. adoptoida
muut yhtälöt johtavat populaation kasvuun => alueelliset ongelmat - Paljon terveisiä
Hyvää päivää Tutkija Mickelsson!
Ihmisen sisäinen miehen ja naisen välinen luonnollinen suhde on kiinnostava ja hyvin poliittinenkin aihe.
Tästä tulee käydä asiallista keskustelua.
Kaksi tällaista miesnainen-yksilöä voinee elää liitossa, lisääntyä tai olla lisääntymättä. - luonnollista?
No eikö se muka ole luonnollinen!! Toistaiseksi ei lapsia synny muuta kuin miehen ja naisen yhteistuotoksena. Näin se vaan luonnollista on. Se onkin sitten jo ihan eri asia, että jotkut ovat syntyjään homoseksuaalija sun muita, ja haluavat elää muunlaisissa suhteissa. Se heille suotakoon ja tasa-arvo myös.
- HÖH!!
Tämä taitaa olla väärällä palstalla. Ei kai homous ole jo uskonto. En kyllä yhtään ihmettelisi jos Seta sitä alkaisi jossakin välissä jo väittää.
- laskuoppi1
HÖH!! kirjoitti:
Tämä taitaa olla väärällä palstalla. Ei kai homous ole jo uskonto. En kyllä yhtään ihmettelisi jos Seta sitä alkaisi jossakin välissä jo väittää.
>>syntyjään homoseksuaalija
- on.
laskuoppi1 kirjoitti:
>>syntyjään homoseksuaalija
ihminen.
- Sinde vm-82
on. kirjoitti:
ihminen.
Kuulutkohan ihan uskonnolliselle palstalle ensikertalaisen kokemuksiesi kanssa buddhalaisuudesta. Se kun on aika moni maailmanuskonto.. Selibaatti ja buddhalaisuus on varmasti kirjoitettu jo tuhat kertaa ylös seksipalstalla. Mikä kiehtoo? Oma nautinto, aina luomus maailmasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?762802Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,282537Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville472311Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.122044Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1101549- 1671393
- 521062
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa271055IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih15846Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois110834