Mikä olisi hyvä avomaankurkun oksiston alle suojaksi, ettei ruoho kasvaisi ja hankaloittaisi sadon poimintaa. Vai onko harsot tai vastaavat hyviä lymypaikkoja etanoille?
Ajattelin sanomalehteä tai harsoa, onko kokemuksia?
Avomaankurkku
3
504
Vastaukset
Meillä ainakin kitketään ja harataan kaikki heinän alut pois. Nehän vievät voiman ja kosteuden kasveilta. Kun muutaman kerran kesässä puhdistaa, niin ei siellä ole edes sirkkalehteä. Kynnet multaan vaan, eikä levitellä sanomalehtiä!
- margitta.
tiedä mikä on avomaankurkku. Muuten et olis vastannut noin.
Kannattaa tutustua ensin ja vastata sen jälkeen. margitta. kirjoitti:
tiedä mikä on avomaankurkku. Muuten et olis vastannut noin.
Kannattaa tutustua ensin ja vastata sen jälkeen.Kyllä tiedän mikä on avomaankurkku. Minulla on kasvamassa kahta lajia avomaankurkua, lisäksi valkoista kurkkua kasvihuonekurkkua, salaattikurkkua, kesäkurpitsaa, koristekurpitsaa, jättikurpitsaa. pullokurpitsaa, viidakkokurkkua. Ja satoa näkyy tulevan hyvin ilman sanomalehtiä, joten niitä vähän vilkaistaan ja viedään paperinkeräykseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/11412056Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu1484391Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d24614124- 1174092
- 693685
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.473415Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint542838Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras202669- 572049
Kauhea ikävä iski
Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko191632