http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/stubb-burkakielto-ei-ole-oikea-ratkaisu/185247
Onko Stubbi todellakin noin tyhmä?
Onko Stubbi todellakin noin tyhmä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Jokaisella on oikeus pitää päällään mitä haluaa!Tuen Stubbia!
stuppi onkin idiootti
haukkua ketään idiootiksi, koska olet itse sellainen.
Vertaapa omaa uraasi Stubbin uraan. Mieti sitten kuinka paljon se eroaa Stubbin urasta.
stupido on täysi idiootti jonka pitää erota heti, onneksi itse ei tarvii hävetä mitään koska kannatan perussuomalaisia
Stubb on idiootti, joka uskoo nöyristelyn tien vievän suomen rauhanomaiseen islamisoitumiseen ilman ranskassa ja belgiassa kukaties aikanaan puhkeavia kansannousuja ja mellakoita.
Siihen myös sinä uskot.
mustaan säkkiin,.Takaan,että alkaa tulla äitiä ikävä,mikäli et ole täysin kajahtanut muslimien kullin imijä ja täys masokisti,niinkuin suomalaiset ämmät ovat.
Olet väärässä koska julkisella paikalla ei saa viuhahdella tai kulkea liian paljastavissa vaatteissa ja lisäksi kasvot kokonaan peittävät naamiot ovat kiellettyjä mielenosoituksissa mutta poliisi voi myös muulloin käskeä poistamaan naamion koska se haittaa tunnistamista.
Kotonaan jokainen toki saa olla vaikka munasillaan jos haluaa mutta julkisella paikalla laki asettaa tietyt rajoitukset pukeutumiselle.
Sillä ehdolla, että maahan ei päästetä ainuttakaan muslimia ja entisetkin ajetaan maasta. Pitäköön rättejänsä omassa maassaan. Ei meitäkään siellä arvosteta tippaakaan, eikä sallita minkäänlaista mielipidettä kaulan katkaisun uhalla. Siihen verrattuna olen siis erittäin suvaitsevainen, kun en halua tappaa vääräuskoisia.
tässä asiassa. Pikäköön burkhaa, pitäköön kasvotkin peittävää huntua kuka haluaa. Jos lähdetään kieltojen tielle, mitä kaikkea keksittäisiinkään kieltää!
Joku tietysti valittaa, että miten voi kommunikoida hunnutetun kanssa. Hyvä pointti, koska normaalisti haluamme nähdä keskustelukumppanin kasvot. Mutta onko valittajalla kielitaito keskusteluun? Minä olen nähnyt monin tavoin hunnutettuja naisia monta ja kuullut heidän puhuvan, ymmärtämättä yhtään sanaa.
Ollaan sitten taas kerran jälkiviisaita. Kun burka ensimmäisen kerran posahtaa, katsotaan sitten. Kai sekin olisi jotenkin meidän suomalaisten syytä...
Kaikki suomalaiset arabiankielen kurssille. Näin kotouttaminen onnistuu paremmin.
Käsi sydämellä otsikkoon vastaamaan.. Onko burkat joku ongelma Suomessa.
Aasinsiltana ; mitähän harras muslimi ajattelee suomalaisesta saunakulttuurista. Juostaan järveen pallit paljaana heiluen ja tissit leukaan läiskyen. ÄÄri-ilmiö sekin.
osa suomalaista kesäkulttuuria kaikkihan tietävät että maassa maan tavalla tai... sit olisin huolissani jos menisimme jonnekin punaisen meren rannalle pallit heiluen juokseen tai tissit leukaan hölskyen
Mikä helvetin vertaus tuo! Suomessa käydään saunassa ja juostaan alasti järveen niin paljon kuin vain halutaan. Se ei kuulu pätkän vertaa muslimeille. Tämä on meidän maamme, josta on maksettu kova hinta. Heidän isänsä eivät tainneet kuolla Suomen puolesta, vai?
Vai onko odotettavissa että kesämökkien puskiinkin tunkee musliimia partasuumurjaania tuijottelemaan paljaita perseitä kuola valuen?
Islamilaisen naisen asema ei Suomessa juuri ole sen kummempi siitä pitää Stubbin kaltaiset huolen.
nähintäänkin 10 000 ääntä lähti seuraavissa vaaleissa takiasi , perussuomalaiset kiittää ja kumartaa.
Eihän sillä ole mitään rakentavaa mielipidettä mihinkään. Hemmo on pahimmanlaatuinen jeesmies ja pyrkyri, mitä tiedän. Oppisi edes pysäköimään työsuhde autoaan jonnekin muualle kuin sakkopaikoille.
joka ei välitä:
- tasa-arvosta
- ei naisten oikeuksista
- ei terrorin uhasta (kastojen oltava nähtävissä)
- ei hygieenistä
Naiset ovat islamissa alistettuina ja puhuvat mitä uskonto ja miehet määrää.
Miten muuten on, miksi lähes kaikki politiikat ovat näin selkärangattomia ja islamin myötäilijöitä Suomessa?
http://www.uusisuomi.fi/nakokulmat/erkkitoivanen/hyodylliset-idiootit-islamismin-asialla
-kiellolle!!
t.
Stuppikulli
On tossa se perä, että jos ne vaan kielletään, niin sitten nämä musliminaiset pidetään kotonaan piilossa, eikä itse ongelma poistu mihinkään. Näiden naisten asema vain pahenee kiellon myötä.
kuka oikeasti haluaa kulkea säkkipäässä kaikkien tulis auttaa naisia PÄÄSEMÄÄN SIITÄ ULOS .
This thread is on FIRE!
eli alkuperäiskansoja tavalla tai toisella sortavan unionin asialla.
Stubbille! Ehkä hän kuvittelee, että olemme yhtä muslimien kanssa, kun ilmasto on vähän samaa kuin noissa aavikoiden maissa! Höyryt kuitenkin jossain vaiheessa lähtee, kun huomataan, että kaskummaa, mistä näitä burkalaisia nyt näin paljon sikiää!
http://www.youtube.com/watch?v=tniZoayKr20
ja Turkissa ja sai ohjeet kaikkeen.
http://www.uusisuomi.fi/nakokulmat/erkkitoivanen/hyodylliset-idiootit-islamismin-asialla
ninjapukeutuminen on ihan jees taas nykypäivänä - jees vii kän tuu ninjaklothin hei everipati!
yees wee kän
http://www.youtube.com/watch?v=YiVm_zyEgyA