yes yes yes

yes yes yes

marko kivenmäki TPS:ään ja vielä on tulossa 1 kentän sentteri.todella hyvältä näyttää ensi kauden joukkue eiköhän tolla porukalla taas mennä 6 sakkiin.sitten meillä on nhl tason maalivahti ja puolustus on maajoukkue tasoa hyökkäyksessä mikä tahansa kentällinen pystyy ratkaisemaan otteluita.1 yv tulee olemaan murhaava.siinä onkin muille seuroille tekemistä miten pysäyttää TPS.

Birner - ?????? - Kivenmäki
Suominen - Plihal -Bergman
Vahalahti - Hauhtonen - Venäläinen
Hattunen -Virtala - Erkinjuntti

Laine
Tapio
Kolu

Berg - Raboin
Nordlund-Skålberg
Järvinen - huczkowski

Vittasmäki
Palmroth
Aaltonen


Engren - Ortio
Virtanen

4

388

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rauhoitu

      vähän, nimiä ei ole papruissa vielä.Ensinmäistäkään peliä ei ole pelattu.Mielenkiintoiselta kylläkin näyttää jos näin käy.

    • miettiä

      Kivenmäki hoitaa homman. Tepsillä on vain kaksi kovaa hyökkääjä, mestaruus tuli joukkuepelillä ja joukkuehenkellä. Tepsi on hoitamassa homman, eikä tarvitse kenenkään muun apuja. Yv:tä tulee paljon, kiitos tepsin pelityylin, mutta silti.

    • se näyttää

      mutta en oo koskaan ollut mikään iso Kivenmäki-fani, just kiukuttelu-maineensa ja laiskan puolustamisen takia. Eli voihan se olla floppikin, mutta toivotaan parasta. Taitoa ainakin miehellä on, toivottavasti ei vaan oo hirveen kallis.

      Toivottavasti se kanadalainen ois Gilbert Brulé! Ois varmaan SM-liigan paras kh.

    • ssdfghfhj

      että miten hauhtosen saisi liikkeelle, Mieshän on hitaampi kuin helminen.

      Ei tartte miettiä miten pysäytetään kun se on kentällä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      50
      3324
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      546
      2049
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1950
    4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      82
      1927
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      20
      1578
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1508
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1386
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1349
    9. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      1287
    10. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

      Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
      Lappeenranta
      113
      1195
    Aihe