yes yes yes

yes yes yes

marko kivenmäki TPS:ään ja vielä on tulossa 1 kentän sentteri.todella hyvältä näyttää ensi kauden joukkue eiköhän tolla porukalla taas mennä 6 sakkiin.sitten meillä on nhl tason maalivahti ja puolustus on maajoukkue tasoa hyökkäyksessä mikä tahansa kentällinen pystyy ratkaisemaan otteluita.1 yv tulee olemaan murhaava.siinä onkin muille seuroille tekemistä miten pysäyttää TPS.

Birner - ?????? - Kivenmäki
Suominen - Plihal -Bergman
Vahalahti - Hauhtonen - Venäläinen
Hattunen -Virtala - Erkinjuntti

Laine
Tapio
Kolu

Berg - Raboin
Nordlund-Skålberg
Järvinen - huczkowski

Vittasmäki
Palmroth
Aaltonen


Engren - Ortio
Virtanen

4

417

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rauhoitu

      vähän, nimiä ei ole papruissa vielä.Ensinmäistäkään peliä ei ole pelattu.Mielenkiintoiselta kylläkin näyttää jos näin käy.

    • miettiä

      Kivenmäki hoitaa homman. Tepsillä on vain kaksi kovaa hyökkääjä, mestaruus tuli joukkuepelillä ja joukkuehenkellä. Tepsi on hoitamassa homman, eikä tarvitse kenenkään muun apuja. Yv:tä tulee paljon, kiitos tepsin pelityylin, mutta silti.

    • se näyttää

      mutta en oo koskaan ollut mikään iso Kivenmäki-fani, just kiukuttelu-maineensa ja laiskan puolustamisen takia. Eli voihan se olla floppikin, mutta toivotaan parasta. Taitoa ainakin miehellä on, toivottavasti ei vaan oo hirveen kallis.

      Toivottavasti se kanadalainen ois Gilbert Brulé! Ois varmaan SM-liigan paras kh.

    • ssdfghfhj

      että miten hauhtosen saisi liikkeelle, Mieshän on hitaampi kuin helminen.

      Ei tartte miettiä miten pysäytetään kun se on kentällä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      616
      1615
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      867
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      485
      739
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      12
      721
    5. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      662
    6. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      614
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      556
    8. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      32
      533
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      510
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      160
      494
    Aihe