Morjens

Kuinkahan kauan on siitä kun olen viimeksi käynyt täällä.Tän vuoden puolella ei hirveästi ole käyty. Mulla on vielä sellainen ilouutinen teille että jatkossakin on harvakseltaan aikaa.Talvella oli lumitöitä nyt on rakennustöitä pk-seudulla eikä ole kannettavaa mukana.Lisäksi olen tänä ja viime vuonna enemmän kallistunut facebookiin. Mä olen nyt Ryttylässä täällä on mahtavat päivät ollu se on mahtavaa kun on porukkaa ja voi kohdata Jumalaa.Tiedättekö yhtenä päivänä sanoin Jumalalle että sovitaan että mä olen nyt 5 minuuttia aivan hiljaa sano Sinä jotain jos haluat.En kuullut sanoja mutta tunsin Jumalan läsnäolon ja se venähti vartiksi katsokaas kun se että Jumala on läsnä on yksistään enemmän enemmän kuin ihminen tekee kaikkensa.On Jumala kyllä puhunutkin.
Suomi24:llä saatan ohimennen poiketa jossain silloin tällöin. Täytyy toivoa että mun tilalle tulee joku huonompi tyyppi.
Ai niin ne ilmestyskirjan tapahtumat niistä nyt ei jaksa enempää kirjoittaa kuin että on niistä kerrottu moneen kertaan jos huomaatte olevanne keskellä niitä niin ei voi sanoa ettei varotettu.
Mitäs vielä toisinaan olen miettinyt missä vaiheessa ilmestyskirjan tapahtumia käy niin ettei ole enään ateisteja, luulen että maailman viimeinen ateisti on hämäläinen.En mä niitä jaksa kerrata kato itte.

Sitten tämä juttu vuonna 2007 kun kerroin siitä että äitini vahingossa pudotti käsilaukkunsa asemalle ja rukoilin ja se säilyi tallella n tunnin että äiti ehti hakea sen pois eiköhän ole selvä että Jumala varjeli sen ja kyseessä on rukousvastaus mutta ei mennyt perille.
Kumpikaan vanhemmista ei ole uskossa ellei sitten ihan parina viime viikkona ole tehnyt ratkaisua.Epäusko voi toisinaan olla aktiivista.
Saa nähdä voi olla että huomenna ehdin katsomaan vastaukset.

0

95

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Taisin tehdä virheen

        Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
        Ikävä
        46
        3179
      2. Hyvä että lähdit siitä

        Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
        Ikävä
        36
        2681
      3. Et siis vieläkään

        Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
        Ikävä
        53
        2624
      4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

        Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
        Maailman menoa
        112
        2421
      5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

        Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
        Ikävä
        51
        2183
      6. Olisitko mies valmis?

        Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
        Ikävä
        351
        1961
      7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

        Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
        Ikävä
        150
        1586
      8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

        Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
        Ikävä
        76
        1465
      9. vieläkin sanoa voin...

        💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
        Ikävä
        23
        1288
      10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

        Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
        Ikävä
        29
        1218
      Aihe