Morjens

Kuinkahan kauan on siitä kun olen viimeksi käynyt täällä.Tän vuoden puolella ei hirveästi ole käyty. Mulla on vielä sellainen ilouutinen teille että jatkossakin on harvakseltaan aikaa.Talvella oli lumitöitä nyt on rakennustöitä pk-seudulla eikä ole kannettavaa mukana.Lisäksi olen tänä ja viime vuonna enemmän kallistunut facebookiin. Mä olen nyt Ryttylässä täällä on mahtavat päivät ollu se on mahtavaa kun on porukkaa ja voi kohdata Jumalaa.Tiedättekö yhtenä päivänä sanoin Jumalalle että sovitaan että mä olen nyt 5 minuuttia aivan hiljaa sano Sinä jotain jos haluat.En kuullut sanoja mutta tunsin Jumalan läsnäolon ja se venähti vartiksi katsokaas kun se että Jumala on läsnä on yksistään enemmän enemmän kuin ihminen tekee kaikkensa.On Jumala kyllä puhunutkin.
Suomi24:llä saatan ohimennen poiketa jossain silloin tällöin. Täytyy toivoa että mun tilalle tulee joku huonompi tyyppi.
Ai niin ne ilmestyskirjan tapahtumat niistä nyt ei jaksa enempää kirjoittaa kuin että on niistä kerrottu moneen kertaan jos huomaatte olevanne keskellä niitä niin ei voi sanoa ettei varotettu.
Mitäs vielä toisinaan olen miettinyt missä vaiheessa ilmestyskirjan tapahtumia käy niin ettei ole enään ateisteja, luulen että maailman viimeinen ateisti on hämäläinen.En mä niitä jaksa kerrata kato itte.

Sitten tämä juttu vuonna 2007 kun kerroin siitä että äitini vahingossa pudotti käsilaukkunsa asemalle ja rukoilin ja se säilyi tallella n tunnin että äiti ehti hakea sen pois eiköhän ole selvä että Jumala varjeli sen ja kyseessä on rukousvastaus mutta ei mennyt perille.
Kumpikaan vanhemmista ei ole uskossa ellei sitten ihan parina viime viikkona ole tehnyt ratkaisua.Epäusko voi toisinaan olla aktiivista.
Saa nähdä voi olla että huomenna ehdin katsomaan vastaukset.

0

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

        Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
        Maailman menoa
        60
        5120
      2. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

        Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
        Maailman menoa
        28
        3739
      3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

        vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
        Maailman menoa
        71
        3500
      4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

        Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
        Maailman menoa
        101
        2858
      5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

        SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
        Maailman menoa
        93
        2743
      6. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

        "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
        Maailman menoa
        30
        2690
      7. Anteeksi T

        Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
        Ikävä
        13
        1911
      8. En mä tahallani ole näin hankala.

        Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta
        Ikävä
        16
        1696
      9. Harmittaako mies, että yhteys katkesi?

        Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?
        Ikävä
        202
        1508
      10. Harmittaako että

        Annoit niin paljon positiivista huomiota ja rakkautta kaivatullesi
        Ikävä
        155
        1380
      Aihe