Ihme kaahaaja oli torstaina klo 15 kieppeillä Pohjantiellä Linnanmaan kohdalla pohjoiseen menossa, iso pakettiauto ja mittarissa varmaan 130 - 1340 km. Ohitteli kuin mielipuoli ja ajoi yksinomaan ohituskaistaa moottoritiellä. Luulin ambulanssiksi mutta ei ollut ambulanssin valoja. Kyljessä luki http://www.lpl-rakennus.fi/
Ei ole hääviä mainosta firmalle.
Ei ole hääviä mainosta firmalle.
Vastaukset 29
Vanhimmat
se Hiace ees kule 1340km/h ja ei ees sataa neljääkymppiä. Siis tajuatko sinä juntti, että liikenteen tulee olla jouhevaa? Jos sulla lomautetulla insinöörillä tai eläkeläisellä on aikaa körötellä, niin kulje perkele bussilla.
Tollanen 140 saisi olla Pohjanitielläkin nopeusrajoitus, mutta samalla saisi kaltaisiltasi moukilta ottaa ajokortin pois va vaihtaa sen seutulippuun!
Paljon turvallisempaa pistää kaks markkaa mittariin ja ajaa sitä nopeemaa kaistaa ja poistua sitten haluamassaan liittymässä kuin se, että töörätään jonossa kaikki eläkeläiset ja inssit kaivelemassa nenää ja tärisemässä paska housussa peläten liikennettä ja sitä jos joku sattuu vähän nopeempaa ajamaan ihan turvallisuussyistä.
Oulussa vaan tuo motari ei toimi!
Se oli mielestäni hyvää mainosta mainitsemallesi yritykselle!
Ja vieläkin huonompaa mainostaa ko. firmalle on tuo edellä olevan kuskin primitiivi-reaktio kiroiluineen. Jos tuollaisella asenteella liikenteessä liikkuu niin tulee kyllä pahaa jälkeä. En käytä ko. liikkeen palveluja.
Kyllä meidän papan dieselhiace kulkee kolmatta sataa. Risteyksestä kun lähtee niin asfaltti rullautuu renkaiden alla ja jälkeen jää pitkä rantu palavaa kumia...
Rumaa on ko. firman liikennekäytös ja samoin vielä rumempaa suharin suunsoitto täällä. Katellaanpa kaukaa moista firmaa.
Liikenneturvallisuudella ei ole syytä leikkiä.
"Liikenneturvallisuudella ei ole syytä leikkiä."
- ei ole! Ja siksi insinööreiltä ja eläkeläisiltä sekä lantapaakuilta ja lappalaisilta ajokortit pois!
jossain valitettiin, etteivät autoilijat huomaa moottoripyöräilijöitä. miten niitä huomaa kun ajavat valoa nopeammin.
kaahaus ei ole puolusteltavissa, tämä huomautuksena ko. rakennusliikkeelle
Jos muut töpeksii ihmisellä palaa ns käämit ja hän painaa lusikan lautaan.
Kyseisen firman automiehen asenteet ovat vääristyneet ja vaaralliset. Hänen kaltaisiaan ei liikenteessä saisi nykyään olla.
nykyisin tuollainen kiireinen asenne sopii.
Kun ja jos on todisteet niin liikenteen vfaarantajilta kortti pois. Typerät vaarantaa oman henkensä lisäksi toisten hengen ja se on pahinta.
niin eläkeläisiltä ja insinööreiltä kortit pois saman tein. Pahinta liikenteenvaarantamista on töpeksiminen ja alinopeus! Välillä Kaakkuri - Rajakylä motari tökkii näiden kahden ääliöryhmittymän aiheuttamana.
Törpöt kaahaajat pois maanteiltä! Virkavalta olkaa tarkempia ja tiukempia! Lisää valvontaa! Autoilijat, muistakaa että voitte käräyttää kaahaajat ja liikenne-gangsterit esim. kännykkäsoitolla. Toimikaa!
LPL rakennuksella samaa tasoa kuin kuskin käytös maanteillä, näinhän se menee jos tollasta tolskausta on maanteilläkin
satanen on ehdottomasti suurin nopeus mitä tuolla tiellä voi käyttää.
talvella riittää 80km
kelien mukaan muuttuva sateella 60km
menkää tie numero ykköselle ajamaan turusta helsinkiin näette kunnon tien missä voi ajaa lujaa.
ps.eläkevaari kaahaaja
ekkö nää jo saa kohta ajaa invataksilla yhteiskunnan laskuun? Jos sulla tollaset mjielipiteet, niin mene bussilla, vitun käppänä!
Pohjantiellä 140 kmh olis passeli rajoitus. Talvella 120kmh, mutta siihen yhteen shikaaniin satanen tai kasikymppi, kun siinä uria ja se on ennen insinöörien käyttämää Teknilogiakylän ramppia, eli siellä palaa aina jarruvalot kun ne tollot jarruttaa liian aikaisin.
sinä ilmeisesti olet just niitä idiootteja, jotka aiheuttavat usein älyttömiä vaaratilanteita ko. tiellä. On se kumma kun joillakin järki ei kasva iän mukaan, vaan jää nollavuotiaan tasolle.
"satanen on ehdottomasti suurin nopeus mitä tuolla tiellä voi käyttää.
talvella riittää 80km
kelien mukaan muuttuva sateella 60km "
No höpö höpö!
helposti vois pitää 120 rajotus
auto kotiin ja kulje bussilla jos noin onneton ajaja olet ja et uskalla ajaa hyvää tietä pitkin kuin mateluvauhtia.
rajotus pitäis olla 160 km/h, että ehtii....kun on aina niin kiire ja turha tuhlata kallista elämää autossa istumiseen.
kerkee kaiveleen enempi nenää siinä ajaessa.
Niin kauan sitä kaasua painetaan liikaa kunnes tapahtuu jotain peruuttamatonta. Malttia liikenteeseen!
Kaaharit harvemmin kolareita auheuttaa Pohjantiellä, koska Pohjantiellä harvemmin henkiä lähtee. Enempi nämä inssit ja eläkeläiset sun muut lantapaakut ketkä eivät osaa ajaa.
hiace tai transportteri kulkenu kun 1340 km/h =). Pakko hankinta jos noin lujaa kulkee.
vituttaako taksirengillä kun eläkeläiset ajaa omilla uusilla mersuilla?
Kusipäitten hyvä tietää ettei vituta yhtään, ettei tarvi nuuskia teidän oksennuksia, heittäkää laattaa omaan riisikuppiin, mersuja ette saa paitsi vanhoja mustalaismersuja
ne ajaa tojotalla ja töpeksii. haistakaa paska molempi sakki!
ajaa lujempaa niin miksi sitä kaistaa pitäisi koko ajan vaihtaa? Ei laki käske ajamaan oikealla kaistalla vaan kehottaa välttämään turhia kaistanvaihtoja. Eli jos ajat nopeampaa kuin muut nii aja ohituskaistaa.turhaan sitä välillä oikealla käymään ja aiheuttamaan lisää vaaratilanteita. Ja ei, en sano että on oikein ajaa ylinopeutta
Jos minä ajan sataaneljääkymppiä vasenta kaistaa ja takaa tulee toinen 150 taulussa, niin eikö saisi antaa tietä?