Saako Saariston lapset-elokuvia mistään ruotsiksi puhuttuna ja suomeksi tekstitettyinä?
Omistan kyseisen tv-sarjan noilla kieli- ja tekstitysvaihtoehdoilla, mutta sarjaa jatkavia elokuvia ei tunnu suomesta löytyvän kuin suomeksi puhuttuina tai ruotsiksi puhuttuina ruotsiksi tekstitettynä. Ruotsista lienee turha etsiä suom. tekstitettyjä elokuvia.
Elokuvista (Saariston lapset, Saariston lapset ja hylje, Saariston lasten suuri seikkailu, Saariston lapsille tapahtuu) 70-luvulla koostettu tv-sarjaakaan ei ole pistetty DVD:ksi, vaikka se näytettiin muutama vuosi sitten TV2:lla.
Olen yrittänyt etsiä tietoa PanVisionin ja Fs-Filmin sivuilta mutta tuloksetta.
Muita asiasta perillä olevia?
Saariston lapset
4
405
Vastaukset
- Koeta sinäkin
Olisit hakenut hakusanoilla Saariston lapset ja dvd. Itse sain heti seuraavan hakutuloksen:
http://www.suomikauppa.fi/index.php?cPath=47_85_209 - Anonyymi
Muistaako kukaan mikä niistä elokuvista oli se, jossa pormestari päästi lentokoneessa plöröt housuun?
- Anonyymi
Eikö lentokoneessa ollut vessaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö lentokoneessa ollut vessaa?
Ei sellaisessa pienessä koneessa, jossa vaan istutaan paikallaan. Se oli temppukone, jonka kyytiin pormestari astui pahaa-aavistamattomana ja lentäjä ajoi koneella ylösalaisin ja ties mitä, ja kun esitys oli ohi, arvoisa pormestari joutui nousemaan koneesta kaikkien nähden ja juoksi autolleen kyläläisten hihittäessä. Pieni tyttö kysyy aikuiselta miksi ihmiset nauravat ja aikuinen vastaa, että koska pormestarille on tapahtunut asia, joka vain lapsille tapahtuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joskus mietin
miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi244636- 883724
Ryöstö hyrynsalmella!
Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313483095- 542667
- 512599
- 2052597
Sukuvikaako ?
Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne322390- 1522328
- 311945
Avustettu itsemurha herättää vahvoja tunteita - Laillista Sveitsissä, ei Suomessa
Hilkka Niemi sairastaa harvinaista PLS-sairautta. Hilkan on elettävä loppuelämänsä parantumattoman sairauden kanssa, jok1081529