Pyydän kaikkia uskovaisia rukoilemaan ettei TV:ssä näytetä tänään Harry Potter elokuvaa.
Rukous pyyntö
Jeesuksen oma
8160
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
on niin vaarallista?
vai harry potter boikottiin :D .........................
nih.............. http://www.aijaa.com/v.php?i=6207747.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=R4MwzLzevpw&feature=related
Miksi? Tuleehan sieltä paljon pahempaakin ohjelmaa kuin joku höpsis-taikuri.. Ei taikuudessa mitään pahaa ole, se toimii vain mielikuvituksessa. Toisaalta mustaa magiaa on jo sekin että toivoo pahaa toiselle, tosin itsehän siitäkin vain kärsii..
taistelukenttä, niinpä varjelkoon elävä väkevä Pyhä Jumala ylösnousseen Jeesuksen Kristuksen nimessä, nuorisomme sielunvihollisen kavalilta juonilta, ettei se saa sijaa sydämmissä.
Olen uskovainen mies. Näin 16-vuotiaana Manaaja 1 elokuvan ja olin aivan myyty. Mikäli en olisi nähnyt tuota elokuvaa, en tuskin tietäisi, minkälaisen voiman paha voi aikaan saada. Vaikka koko elokuva on tietysti silkkaa mielikuvituksen tuotetta, suosittelen silti sen katsomista. Suosittelen ylipäätään henkivoimiin yhteyden muodostamista, sittenhän näette, millaisen voiman kanssa olette tekemisissä ja voitte päättää, kenen kanssa haluatte jatkaa valon vai pimeyden? Turha näiden elokuvien katsomista on kieltää, kuka katsoo, katsokoon. Ilman pimeyttä ei ole valkeutta, ilman pahaa ei olisi hyvää. Kokeilkaa nyt, niin tiedätte, millainen voima pahalla on. Mitä sitä pelkäämään.
Potteria koko ajan.
Uskonnot pitäisi kriminalisoida.