Ympärileikkaus on paljon puhuttava ja kiistelty aihe suomessa,
ja kaikkialta josta olen tietoa etsinyt-löydän vain muslimien ympärileikkaus tapauksista suomessa...
Kertokaa siis minulle jotka paremmin tiedätte, kuinka juutalaiset suomessa hoitavat tämän ympärileikkauksen, sen ollessa niin kiistanalainen aihe. Onko lakiasioissa tullut ongelmia?
ja kaikkialta josta olen tietoa etsinyt-löydän vain muslimien ympärileikkaus tapauksista suomessa...
Kertokaa siis minulle jotka paremmin tiedätte, kuinka juutalaiset suomessa hoitavat tämän ympärileikkauksen, sen ollessa niin kiistanalainen aihe. Onko lakiasioissa tullut ongelmia?
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ei ole tullut mitään ongelmia ja hoidamme sen asiantuntevasti keskuudessamme
juutalaisena;)
Tota, sillä itsestään selvää ei tarvitse korostaa.
et siis ole juutalainen,HAHAH HAHAHAH
tämä nyt ei kyllä vastannut kysymykseen millään tapaa...
Kuinka niin ei vastannut? Ongelmia ei ole ja asiat hoituu..mitä oikein odotit?
hyvin paljon,miksi valehtelet?
SINÄKÖ SE OLETKIN TÄMÄN TAKANA?
ympärileikkausfetissikö takana??
taitaa paraikaa olla menossa hoviin tapaus jossa juutalaisperhe tilasi mohelin Englannista ja mohel sitten silpoi vauvan pikku peniksen siihen kuntoon että melkein kuoli,puoskareita kun ovat.
Vanhempia syytetään lapsen törkeästä pahoinpitelystä ja yllästy,yllätys kukaan,ei edes kumpikaan vanhemmista tiedä mohelin nimeä,ajatelkaa mitä aivoimpotentteja antavat aivan tuntemattoman ihmisen silpoa vauvansa,eivät tiedä nimeä tai mitään muutakaan hänestä kuin sen minkä joku on suositellut.
Tälläisiltä vanhemmilta lapset tulis ottaa pois kokonaan,kuten lapsiaan hakkaavilta nark.,.,.,.,
Odotin aiheesta asiallista keskustelua, ja sun kommenttisi ovat kyllä kaukana siitä. Olen lukenut kuinka juuri tällaisissa tapauksissa on tullut ongelmia ja siksi halusinkin tietää, kuinka suomessa olevat juutalaiset tämän hoitavat jotta ei tapahdu vastaavanlaisia riitoja lasten huostaanotosta ym ym.
Suomi kun näyttää olevan täynnä tämän sinun ajatusmaailman omaavia, jotka voisivat jättää kommenttinsa aivan omaksi tiedokseen.
ei saa vastustaa tuota sairasta tapaa silpoa vauvan sukuelimiä?
Olette todella outoa porukkaa,todella outoa,sinä kysit minä vastasin jos vastaus ei miellytä,niin syytä juutalaisia elä minua kerroin vain totuuden.
Vaan kun en kysynyt sinun mielipidettäsi- vaan SUOMESSA ASUVAN JUUTALAISEN NÄKÖKANTAA ASIAAN!
mitään juutalaisen mielipidettä kysyit vaan sellaisen joka paremmin tietää,se ole minä.
Miksi te hihhulit olette noin tyhmiä,et edes itse tiedä mitä kysyt,naurettava pelle.
En edes aio alkaa kanssasi tappelemaan koska ilmiselvästi et ikipäivänä edes ymmärrä minkä takia lapsi ympärileikataan. Ja kiitos, en tarvitse enempää mielipiteitäsi.
kun olet jo hävinnyt,lapsi silvotaan typerien uskomusten takia,se siitä.