Fernando Alonso voitti

"Massa päästi Alonson ohitseen tallin viestitettyä hänelle, että Alonso on nopeampi".

http://www.hs.fi/artikkeli/1135258820647?ref=rss

Maailman nopein kansa, Heikki Kovalainen keskeytti osuttuaan yhteen häntä kierroksella ohittaneen Pedro de la Rosan kanssa.
695
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

F1 kisoja on jo pitkään johdettu pelkästään taloudellisin ehdoin. Pikku-ukko "Eklestone" määrää kaiken, mikä talli saa voitaa, kuka tulla toiseksi. Talli voi määritellä 50%:n osuudella kuka tallin sisältä voittaa.
Espanjalainen pankki on tällä hetkellä F1:n suurin rahoittaja, "SE" myös määrää kuka voitaa.
F1 sirkus on yhtä suurta yksinkertaisten autofaninen kusetusta!!!!!!!!!!!

Äänestä

Formulat ovat lähinnä unilääkettä ja tylsää sellaista, ylipalkattuja suurkuluttajia ratissa. Koko laji ralli mukaanlukien on niin tylsää, ettei tylsemmästä väliä. Eikä lähinnä siksi, että suomalaiset eivät voita vaan sen pysähtyneisyyden vuoksi ratoineen päivineen. Hyvin tapahtumaköyhä laji on formula ja kertoohan tuo rallista taas nyt jotain että Loebbikin voittaa rallin 10 vuotta peräkkäin. Golfiakin katson mieluummin.

Äänestä

vuosiin tullut katsottua kyseistä paskaa. Formulat nykyään täysin naurettavaa pelleilyä, raha sanelee kaiken eikä urheiluhengestä ole tietoakaan. Siksi varmaan kuljettajille maksetaan miljoonia, kun ei kukaan halvemmalla tahdo olla töissä siinä farssissa.

Äänestä
  • Lopetin katselemisen MTV kolmosen muutettua Formulat maksullisiksi. Joskus jaksan kaivaa netistä ilmaisen mestan josta katsoa, mutta kun kimikin lopetti en jaksa heikin takia kaivella ilmaiskanavia.

    Äänestä

Massa on Massa vielä Etelä-Afrikassa. Pitää kaivostrustia ja kusee silmään mustia.

Äänestä

"Alonso on nopeampi, ymmärrätkö mitä kommentin tarkoituksen" oli sanat, eli päästä alonso ohi koska hänellöä on enemmän pisteitä. Vaikka alonso oli jo ollut massan perässä, oli jättänyt massa alonsoa 3.5 sekunnin päähän, alonso oli siis jäänyt 3.5 sekunnin päähän ja silloin tuli viestiä tallilta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


F-1 kisan.. Uutinen kirjoitti:

"Massa päästi Alonson ohitseen tallin viestitettyä hänelle, että Alonso on nopeampi".

http://www.hs.fi/artikkeli/1135258820647?ref=rss

Maailman nopein kansa, Heikki Kovalainen keskeytti osuttuaan yhteen häntä kierroksella ohittaneen Pedro de la Rosan kanssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu