USA:n öljyteollisuus on keksinyt uuden tavan saada maakaasua ylös. He räjäyttävät kallioperän vedellä jossa on yli 500 eri kemikaalia, monet niistä todellisia myrkkyjä. Eläimet menettävät karvapeitteensä, ihmiset sairstuvat, kraanavesi syttyy tuleen... Katso hurja video:
http://video.pbs.org/video/1452296560/
Ilmankos USA:lainen firma tuo laivalasteittain vettä Kanadasta näille joiden oma vesi on tuhottu.
http://academic.evergreen.edu/g/grossmaz/klessill/
Jo yli puolessa USA;n osavaltioista käytetään tätä luonnon TÄYSIN tuhoavaa maakaasun poraamistapaa. Maanomistajat saavat rahaa jos antavat luvan porata, tietämättä että jatkossa heidän vetensä ei kelpaa edes pesemiseen, saati sitten juomavedeksi...
New yorkissa on maailman suurin suodattamattoman juomaveden systeemi, 16 miljoonaa ihmistä saa saasteetonta vettä. Tämä kismittää rahastajia, ja siksi sielläkin suunnitellaan samaa porausmenetelmää, jotta vedet varmasti saastuvat, ja voidaan jatkossa myydä kymmenien miljardien dollarien arvosta juomavettä NewYorkilaisille... vuodessa.
http://video.pbs.org/video/1452296560/
Ilmankos USA:lainen firma tuo laivalasteittain vettä Kanadasta näille joiden oma vesi on tuhottu.
http://academic.evergreen.edu/g/grossmaz/klessill/
Jo yli puolessa USA;n osavaltioista käytetään tätä luonnon TÄYSIN tuhoavaa maakaasun poraamistapaa. Maanomistajat saavat rahaa jos antavat luvan porata, tietämättä että jatkossa heidän vetensä ei kelpaa edes pesemiseen, saati sitten juomavedeksi...
New yorkissa on maailman suurin suodattamattoman juomaveden systeemi, 16 miljoonaa ihmistä saa saasteetonta vettä. Tämä kismittää rahastajia, ja siksi sielläkin suunnitellaan samaa porausmenetelmää, jotta vedet varmasti saastuvat, ja voidaan jatkossa myydä kymmenien miljardien dollarien arvosta juomavettä NewYorkilaisille... vuodessa.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ilm. 8:11
"Ja tähden nimi oli Koiruoho. Ja kolmas osa vesistä muuttui koiruohoksi, ja paljon ihmisiä kuoli vedestä, koska se oli karvaaksi käynyt"
Olisiko ydinjätteet syy vesien muuttuisesta varallisksi myös? Tsernobyl -nimi kuulemma tarkroittaa koiruohoa.
googlesta:
http://hommaforum.org/index.php?topic=5964.0
"Lainaus käyttäjältä: vonBock - 26.04.2009, 20:09:09
Suomessa ei virallisesti tietenkään ole huomattu mitään Tsernobylin onnettumuuden aiheuttamia terveysvaikutuksia.Ei tietenkään koska se sama sakki joka oli silloin vallankahvassa on siinä roikkumassa edelleen.Hämeeseen satoi onnettomuuden jälkeen radioaktiivisista pilvistä kamaa ja seuraukset on vieläkin nähtävillä.Ruoveden ja Oriveden välillä on metsäjärvi joka on edelleenkin niin saastunut ettei siitä saatua saalista saa käyttää ravinnoksi.Olen itsekin siellä käynyt virvelöimässä tietämättä tätä faktaa.Paljonkohan näitä on muitakin?
Miten on selitettävissä että itselläni,siskollani,äidilläni,äitini siskolla ja tämän kahdella lapsella todettiin kilpirauhasen vajaatoiminta 1986-1990 välisenä aikana? Puhdasta sattumaako? Joskus 5v sitten TV2(?) esitti lyhyen ohjelman jossa kerrottiin että Keski-Suomen ja Pohjois-Hämeen alueella kilpirauhassairaudet ovat moninkertaistuneet vuoden -86 jälkeen.Edelleen sattumaa?
Saiskos lähdettä tuohon "saastunut lampi" -väittämään? Uskon kyllä, että voi olla lampi, joka on saastunut, mutta onko se radioaktiivinen on sitten ihan toinen juttu. Jos se sade olisi ollut noin radioaktiivista myos eläimistossä näkyisi merkittäviä muutoksia ja kaikki alueen pohjavedet olisivat saastuneet.
Toisekseen kilpirauhasen vajaatoiminta on joissain tapauksissa perinnollistä. Näin ollen ei olisi kovinkaan ihmeellistä, vaikka noin monella sukulaisellasi on sama sairaus.
Kolmannekseen, myos ko. sairauden diagnosointi on huimasti parantunut. Eli voi olla, että kilpirauhasen vajaatoiminta ei ole yhtään yleisempää kuin ennen mutta parantuneen diagnosoinnin takia tapauksia näyttäisi tulleen lisää."
kerro.... Ihmiset vain soveltaa asioita ja hakee raamatusta selityksiä tapahtumiin..... ja selityksiä löytyy...
Ja sitten hihhulit kehtaa kusettaa muita.
"Olisiko ydinjätteet syy vesien muuttuisesta varallisksi myös? Tsernobyl -nimi kuulemma tarkroittaa koiruohoa."
Eikä tarkoita. Teitä hihhuleja vaan kusetetaan toisten hihhuloituneiden toimesta niin rankasti että kaikki lähdekritiikkinne on uponnut valehtelun suohon jo aikaa sitten. Näinhän ne kaikki jeesustelutarinat syntyvät ja lähtevät kiertämään omaa elämäänsä: valheesta.
Pohjavesien saastuminen on eräänlainen "tragedy of the commons", siis lyhytnäköisen voitontavoittelun aiheuttama ympäristön (jonka hinta aliarvioidaan tai ignoroidaan) tuhoutuminen. Ongelma aiheutuu voitontavoittelun (loppurivilogiikan), poliittisen systeemin korruption ja ostettujen joukkoviestimien yhteisvaikutuksesta:
http://www.subgenius.com/bigfist/hallscience/X0048_WhyWorldEnd.html
Ikävä kyllä oma järjestelmämme ei ole yhtään sen immuunimpi "yhteismaiden tragedialle" kuin amerikkalainenkaan, mikä on mielestäni selvästi nähtävissä vastikään tehdyissä ydinvoimapäätöksissä.
Kapitalistinen pseudodemokraattinen maailma on siis tuhoon tuomittu. Edessä on pelkkä kurjistumisen, saastumisen ja riiston kierre, jota on mahdoton pysäyttää.
siitä, millainen rikollinen paskamaa USA on.