Kertokaa nyt ihmeessä mulle, mihin näitä mamuja tarvitaan? jos joku sanoo YHDENKIN hyvän syyn niin lopetan KAIKKI rasistiset kommenttini, ja alan mamujen kannattajaksi.
Tyhmälle.
viisas.....
8124
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Valtiolle lisää velkaa ja tehdä Suomi turvattomaksi ihmisten asustaa.
No noilla argumenteilla ei viä mun päätä käännetä! :)
No löytyskä yhtään syytä? missäs se mooveri luuraa, sillä varmaan on jokin pirun hyvä syy, ois kiva kuulla!
mover, vastaa ny kun asiallisesti kysytään.
tietääkseni meittiä suomalaisia on huomattava määrä jotka haluaisivat suoran vastauksen . työvoimapula ei ole se oikea vastaus. eikä suurten ikäluokkien vanheneminen.
Eli ei ole mitään syytä miksi mamuto loisivat täälä? vai?
mitään järkeenkäyvää syytä. melko yleiseesä tiedossa oleva fakta: ainakin puolet ovat täällä yhdestä ainoasta syystä, rajaton sossun tuki ja euroopan suurimmat päivärahat.
Hiljasta on? miksiköhän?
häviää kaikessa hiljaisuudessa,niinkuin tapana on kun äly ei riitä vastauksiin.
Mitä enemmän loisijoita tulee notkumaan Suomeeen, sitä enemmän hyyssäreitä voidaan työllistää. Myös loisijat tarvitsevat avustajia. Näinhän se työllisyys lisääntyy. Poliisejakin tarvitaan enemmän selvittämään loisijoiden edesottamuksia.