vetäkää

vetäkää tästä huumoria jos pystytte. tästä päivästä lähtien jossain ajoneuvoissa on asennettu mittalaitteet jotka ovat mitanneet ajoneuvon nopeutta jos auto on liikkunut yli 40kmh se joutuu polttolistalle.
380
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ensi viikolla junat ovat mittausten alla ja siinä maxsimi nopeus on 60km/h ylitys johtaa automaattisesti polttolistalle.

Äänestä

Joissakin autoissa (mm. Toyota ym) on samantapainen "musta laatikko" kuin lentokoneissa joka kertoo kaiken auton käyttötavasta.
Toyotan kohdalla asiaa yritettiin salata niin pitkään kuin mahdollista, lopulta kun asia oli pakko tunnustaa väitettiin ettei maahantuojalla ole lukuohjelmaa ko. järjestelmään.
Uskokoon ken tahtoo, minä en.

Äänestä
  • Näin se maailman suurimpaan kuuluva terrorijärjestelmä kuolee. kun hidastus operaatio alkaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


yksinkertaistetaan kirjoitti:

vetäkää tästä huumoria jos pystytte. tästä päivästä lähtien jossain ajoneuvoissa on asennettu mittalaitteet jotka ovat mitanneet ajoneuvon nopeutta jos auto on liikkunut yli 40kmh se joutuu polttolistalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu