Liikenteen häiriköt liriin!

Ei ole pakko alistua liikenneterroristien mielivaltaan.Törpöt kaahaajat pois maanteiltä! Virkavalta olkaa tarkempia ja tiukempia! Lisää valvontaa! Autoilijat, muistakaa että voitte käräyttää kaahaajat ja liikenne-gangsterit esim. kännykkäsoitolla. Toimikaa!
5211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

aatteleppa jos kaiki alkais soittelemaan kaikesta 112een. oisko hyvä?

Äänestä

Aina ajaessa juon kaljaa eikä mulla oo ajokorttia!

Äänestä
  • mulla on kortti, mutta lonkku maistuu silti ajoeväänä.

    Äänestä

vaikuta soittaa 112 poliisit ei tee mitään.
takaisin poliisien suorat numerot.

Äänestä
  • on niillä kytillä muutakin tekemistä kuin jahdata jotain perkeleen suoralla hyvällä tiellä hieman ylinopeutta ajavaa. Taajamanopeuksia pienemmiksi ja liikennekäytösseurantaa, koska siellä ne onnettomuudet tapahtuvat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Käräyttäkää törpöt kirjoitti:

Ei ole pakko alistua liikenneterroristien mielivaltaan.Törpöt kaahaajat pois maanteiltä! Virkavalta olkaa tarkempia ja tiukempia! Lisää valvontaa! Autoilijat, muistakaa että voitte käräyttää kaahaajat ja liikenne-gangsterit esim. kännykkäsoitolla. Toimikaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu