Varastomiestä ammuttiin seinän läpi, aseistettu ja vaarallinen tekijä yhä vapaana.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010072912110796_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010072912110796_uu.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
somaleja siellä vain metsästettiin. Sattui vaan ampumalinja vahingossa väärin katsotuksi, kun ajomiehet ajoivat somalilaumaa yllättäen Koivuhaan suunnalta.
juuri näin
Kovat on puheet mutta tuntemattomana pullahiirenä voi noin kirjoitella, meilläpäin tehdään
eikä jauheta paskaa.
Erikoinen naapurini taas vauhdissa tänään, mäkätellyt myös tavaran kuljettajille,kuulemma häiritsen häntä kaupassa käymällä, odotan tutkimukseen pääsyä ja perhepiirissä ollut mm. keuhkokuumetta, no ihmisiä oon helppo manipuloida, löi minua hississä ja kertoli oma versiotaan tapahtuneesta, ei sinällään muuta väliä kun että nesteettä pitäisi juoda paljon kuumalla ilmalla, nähty myös renklaamassa ovia tuntitolkulla, olen kolme kertaa lähtenyt matkoille, koska en ole kotona voinut olla, kuiski pitkin pihoja muiden läsnäollessa, valitti kun vein kellariin tavaroita, itse seisotti tavaroita oveni edessä 3 päivää, ei Suomessa kannata asua, mökki ulkomailta ja sillä siisti.
En voinut juhliakaan pitää erikoisen naapurini vuoksi , vaan pidin ne muualla, tarkoitushan on tämänkaltaisilla ihmisillä kylvää epäsopua ja terrorisoida, oli mm. juossut poliisilaitoksella viikoittain kun olin kursseilla
- enkä ole mikään pullamössö , vaan sijaistunteja antava opettaja
NÄIN SITÄ TAAS ALKOHOLINARKKARI TEKEE SELVÄÄ IHMISISTÄ!
VAROKAA IHMISET VAARALLISTA VIINAA SILLÄ SIIHEN KUOLEE SUOMESSA JOKA PÄIVÄ KESKIMÄÄRIN 8 IHMISTÄ!!
NE JOTKA VÄITTÄVÄT ETTÄ VIINA ON VÄHEMMÄN VAARALLISEMPAA KUIN KANNABIS OVAT HULLUJA!!
silti viinaa kun kannabista ei ole. Jos muuten olisi niin joisin varmaan vähemmän, tai sitten vetäisin kumpaakin niin että lentäisin ulos tältä linnunradalta.
Mitään yllä sanottua ei saa sanoa, tai saa mutta
saa/ei saa rauha
Itselläni on vähän sama vika kun en jaksa kuunnella turhanpäivästä paskanjauhantaa.... Silloin tapahtuu kun tapahtuu.