En enää tiedä mihin uskoa, ennen pidin ruohon polttoa laittomana touhuna, mutta eksyin netissä sivulle jossa myytiin kaikenlaisia kamoja suomessa. Paikka vaikutti ihan kunnon julkiselta sivulta. Onko s enyt siis niin että kannabis on laillista tätä nykyä?
Kannabis, laillinenko?
6
562
Vastaukset
- Peräkylän paasi
Mutta eipä siitä pilven polttelusta juuri sakkoja tai huomautuksia suurempaa rangaistusta saa jos ei isoja määriä säilytä.
Harvemmin poliiseja tuntuu kiinnostavan satunnaiset paasittelijat eikä sätkää ja jointtia tavallinen tallaaja erota toisistaan kuin korkeintaan hajusta jos siitäkään. - Budisti
Itse kannabiksen myynti, kasvatus ja hallussapito on laitonta, mutta kannabiksen kasvattamiseen ja polttamiseen tarvittavat välineet/siemenet laillisia.
- 534535gdf2
Laitonta on.. Mikähän sivu se oli?
- et chillai
cannabis kukkakauppoihin..sais puhdasta blomsteria ja katukauppa loppuis,niihin kun on laitettua vaikka mitä paskaa sekaan..
- bub
Niin eikö siellä seassa oo pahimmillaan ollu jotain lasikuitua? Vain onkohan tää vaan joku urbaanilegenda? Paljon ongelmia häviäis, kun kannabis ois laillista. Itse en polttele, mutta sallitakoon se heille jotka haluaa poltella. Porttiteorioista on turha vinkua, se toteutuu korkeentaan sillä tasolla, että kannabiksen myyjillä on yleensä myydä kovempaakin kamaa jota sit tarjotaan polttelijoille, joku ottaa joku ei.
- Hörhö ku hörhö
Mut eikös siitä tulisi joku kova vero jos sitä sais ostaa kaupan tiskiltä..?
Oon kans kuullu et ainaski yhdessä tietys paikkaa kaveri varoitti ettei kande ostaa ku siel oli ollu jtain paskaa seassa. Ritisee kuulemma poltettaes et siitä tunnistaa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1174898Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1163979Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2223913Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371374
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1741374En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531155