ensimmäinen päivä: 1.8.2010.
Joko kesä on ohitse kohdallanne?
Joko hommat painaa päälle?
Piristyykö huuhaa? (Tappelukset pois. Itse ryhdyin palstaneutraaliksi
jo aikaa sitten, eikä ole tarvinnut vääntää kenenkään kanssa. Jos vaan
vähäisiä ne "väännöt" olivat muutenkaan. Ei ole tarvinnut puskanakaan
huudella kun ei ole ehtinyt pahemmin huuhaa-ilemaan).
Siinäpä miettimistä.
Yllekirjoittanut aloittelee pikku lomailun, oli syksyn uhka tai ei.
Huomenna on pikkusyksyn
4
122
Vastaukset
aamulla klo 04.30 suorittamaan jahtikauden avauksen ja toi harrastus sit pitääkin mun palstakäynnit kurissa aina pitkälle syksyyn asti :)
Mä olen tainnut aina olla neutraali näillä nettipalstoilla ja siihen auttaa paljon, kun oppii myös nauramaan itselleen :) En kuitenkaan suosittele kenellekään naureskelua peilin edessä, varsinkaan, jos sen jotkut sivulliset näkee :)))mukavan puuskittainen tuuli tuolla ulkosalla ., ei nyt kylmä mutta syysmyrskyjä enteilevä ..,
ja toinen positiivinen havainto on se että nahka ei ole tahmea hiestä ., tässä oltu jo kolme viikkoa pienessä pintahiessä kellon ympäri .,- Hummeri / Heippa
ja tuulen puuskia vähän väliä. Havainto; pääkaupunkiseutu. Tosi sopiva keli iholle ja päälle.
(Kerbiilille; alkaako jo Sorsastuskausi nyt? Joskus aikoinaan se alkoi noin 12.8-15.8) Hummeri / Heippa kirjoitti:
ja tuulen puuskia vähän väliä. Havainto; pääkaupunkiseutu. Tosi sopiva keli iholle ja päälle.
(Kerbiilille; alkaako jo Sorsastuskausi nyt? Joskus aikoinaan se alkoi noin 12.8-15.8)kuin vasta 20.8. kuten normaalistikin nykyisin, mut mun aloitus alkaa "riähkälintujen" jahtaamisella Kettutarhalta, noiden pesimäaikainen rauhoitusaika loppuu puoliltaöin :))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1845131Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813666Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers83413SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt613127SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun363101SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412316Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1042275Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?302142Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762110Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922059