Kaunis vaalea nainen joka kiroilit jonossa portsareita jotka laittoivat sinut ja kaverisi jonottamaan, vaikka teillä oli vapaalippu sisään. Todella upea nainen!
Jackalope
Mies lähellä
401673
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Vaalea nainen kiittää ;)
Toivittavasti oikea nainen!
Heh totta, voihan siellä olla ollut useampikin vaalea nainen valittamassa koko jonotusajan ko. asiasta ;)
Juuri niin, mutta ei jonotusaika ollut onneksi hirvittävän pitkä.. Pääsit onnellisesti sisään!
Heh juu... Tosin en vieläkään ihan tajua sitä jonottamista, koska jonohan muodostuu rahastamisen hitauden vuoksi ja vapaalipulla ei tarvitse maksaa... mutta tämä asia taisikin tulla selväksi jo siinä jonossa... :D
Aina pitää olla "mainosjono" Näyttää hyvältä muille että paikka on suosittu, ja porukkaa riittää. Hyvin kyllä asiasi ilmaisit, mutta et ilmeisesti niin vahvasti portsarille kun hienosti sisään pääsit. En sitä kyllä ollenkaan ihmettele!!
Ehkä suurin "kiukku" ehti laantua ennen ku jono eteni portsarille asti ;)... ja näin jälkikäteen ajateltuna enimmäkseen huvittaa koko juttu :D
Kiukku laantui sitten todella nopeesti. Onhan se oikeesti turhauttavaa jonotella, mutta onneksi on kesä ja lämmintä! Mikäs siinä, minulla oli hyvä paikka jonotella!!
ja
Toivottavasti törmään vielä sinuun, sen verran jäit mieleen pyörii!
Etköhän törmää :) Lahti on pieni paikka...
Yes, mutta tässä tapauksessa se voi olla "liian" suuri.. Ei voi muuta kun heittää suuret toiveet sille että kaupunki on tarpeeksi pieni...
Voi voi, en ole vielä osunut oikeaan aikaan oikeaan paikkaan..
:D. Kuinka kovasti olet yrittänyt? ;)
Okei, onhan se myönnettävä että tilanne on sama kuin etsisi neulaa siitä kuuluisasta heinäkasasta.. En kyllä ole samasta paikastakaan päässyt etsimään missä portsarit kirosit. Tilanne on haastava mutta eihän se nyt voi olla mahdoton..!!
Ei se mahdoton ole... tai ei ainakaan pitäisi olla :).
Ei, jos ei halua pysyä piilossa.. No pitää ottaa lisää mielikuvitusta etsintään..
:)
Ha haa, paha vastaus mutta kumpaan toteamukseen.. Jos aiot pysyä piilossa niin saattaa olla hankalaa, kun et tiedä keneltä pitää pysyä piilossa.. No, toivottavasta et pysy!
heh siksi hymiö olikin mielikuvituksen lisäämiselle :)... Ja juu vaikeaahan se olisi, ellen sitten linnoittautuisi kokonaan 4-seinän sisälle :P
Sinne ei kanata linnoittautua. Ehkä mä saan jonkun huippu hyvän idean etsintään, tai sitte sitte tapahtuu jotai täysin sattumalta. Jaa jaa, aika näyttää. Aina ei malttais oottaa mutta pitänee koittaa.
Eiii, pitää saada apua tai uskomattoman hyvä tuuri...
Niinkö? Enkä ole edes linnoittautunut 4-seinän sisälle... :)
No kyllä!! Ettei käy niin että juna on jo mennyt kun pääsen asemalle..
Niinhän siinä voi käydä.. mutta aina silloin tällöin ihmiset saattavat palata samoille kulmille, missä ovat aikaisemminkin olleet ;)
Sieltä oli aikomus etsiä. Muutaman viikon päästä niin tapahtuu, Mitä ennen sitä hmm.. liikutaan sillä "hyvällä" onnella...
Omistatko pienen koiran?
En omista :)... Voi tosiaankin olla hieman haastavaa löytää minua, jos et enää edes tunnista :P
Lisää haastetta. Ei, olin aika varma ettei osunut kohalle. Mulla on kyllä tietyt tuntomerkit mielessä, ja sellaset jota tuskin arvaat. Katotaa sitte pitääkö minun muisti paikkaansa. Siis jos ja jos..
Hmm nyt mua kävi kiinnostaa, mitkä on sellaset tuntomerkit, joita tuskin arvaan...
Ei oikeesti mitää pahaa. Kerron kyllä mutta suuret jos jutut sitä ennen. Siis jos tapaan ja jos hyvä muistini pitää paikkaansa.
Kun mielessäni kuljen muiston hämärään,
niin toiveistani parhaat rauenneiksi nään.
Sain nuoruudelta siivet kerran minäkin
ja pilvilinnan jonne lentäisin.
Pois siivistäni aika puhtauden vei,
ja pilvilinna koskaan valmistunut ei.
Ei nuoruus yötä tunne, päivä aina on,
mut vuodet jättää taakseen auringon.
Niin paljon toivotaan, niin paljon haaveillaan,
jää liekistämme kerran tuhkaa vaan.
Ei pilvilinnaa koskaan luoda kestävää.
Ken tämän tietää, kaiken ymmärtää.
Nyt mielessäni kuljen muiston hämärään,
ja toiveistani parhaat rauenneiksi nään.
Mä ymmärtäen katson nyt jo taaksepäin
ja itselleni lausun: "Olkoon näin"
Kaksi kissaa...
mau;)
Okei, nyt olit jälleen "rikospaikalla" vai voinko erehtyä?
t. [email protected]
et erehdy..
Yes, kyllä mä aattelin että nyt ei voi erehtyä. Jopa ilman tuntomerkkejä.
Jahas kuinkahan monta toisenaesiintyjää tässäkin viestiketjussa oikein on... No ei sen väliä, huvinsa kullakin... Mua henk.koht. kiinnostaa, jos siis oikeasti olit eilen "rikospailalla", että yrititkö ottaa kontaktia alkup. etsittyyn naiseen? Ja jos et, niin miksi et?
Sen takia en hirveesti tänne diggaile kirjoitella, mutta hienosti luotu osoite on oikeesti mun, joka aluperin kaiken aloitti. Olin oikeesti paikalla. Miksi en hakenut oikeeta käsille, ei siitä täällä enempää. Ei huvia kaikille kirjoittelijoille.
pistin viestiä... katsotaan nyt kenelle :D