ÄLKÄÄ OTTAKO KAUSI_INFLUENSSAROKOTUSTA....

AnssinJussi

Se sisältää sikarokotteen,Valtio haluaa päästä jo vanhentuneista rokotteista eroon hinnalla millä hyvänsä !

5

202

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kohta.

      Otan varmuudenvuoksi 10kpl.näitä rokotteita yht`aikaan jotta ei enään tarvitse osallistua toivotalkoisiin.

      • oltaisi

        tyytyväisiä siitä!!!!


        Tolvanen eduskuntaan.....


    • saadaan ihmisiin?

      Ajokortin hakijoille PAKOLLINEN skvaleeniruiske? Passinhakijoille PAKOLLINEN skvaleeniruiske? Puhallutusratsiassa PAKOLLINEN skvaleeniruiske, ja ruiskeesta kieltäytyminen tulkitaan samana kuin puhallutuksesta kieltäytyminen?

      Eräät tahot saavat kaikesta PAKOLLISESTA mielihyvää. Jos joku keksii että riittävä C-vitamiini olisi kansanterveydellisesti kannatettava, niin lisävitamiinistakin tehtäisiin PAKOLLINEN.

    • miun mielipide

      No eihän se mikään RUTTO olekaan. Kyllä sitä kerran vuodessa aina yksi kausiflunssa on hyväksi elimistön taistelijasoluille.

    • on vielä, ja minä aijon käydä
      ottamassa elämäni ensimmäisen
      (toivottavasti ei viimeisen) influenssa
      paketin, vaikkakin ilmankin on pärjännyt
      hyvin (siis rokotetta) näin aikuismaisena..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      200
      5763
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      105
      5641
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      191
      4644
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      51
      4063
    5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      61
      3960
    6. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      31
      3586
    7. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      20
      1484
    8. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      130
      1400
    9. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      19
      1082
    10. Jotenkin tämä

      tilanne taas eskaloitui ja saat mut roikkumaan täällä palstalla. Turhaan. Ei nämä tekstit sua koskaan tavoita. 😭
      Ikävä
      33
      980
    Aihe