Olin just sulkemassa konetta kun ukkosrintama lähestyi mutta wintoosa halusi ruveta asentamaan päivitystä ennen sulkemista. No kävi tietenkin klassinen eli virrat napsahti JUST sillon kun ruudulla pyöri "installing update 1 of 1" ja nyt kun yritän avata konetta niin siinä vaiheessa kun windows lähtee latautumaan tulee sininen ruutu ja "STOP: 00000019" ja perässä jotain koodeja. Pitääkö koko roska asentaa nyt uudelleen?!???
Ukkonen sekoitti koneeni!
oikein KIVA!
4
412
Vastaukset
Korjausasennus saattaa auttaa myös mutta jos ei niin uusiksi vaan.
- dsfghg
ota persiistä sähköjohto pois ja anna olla 15 minuuttia pois.
Laita takas.
Onnasiko?- 22
Kuoleeko se sininen ruutu jos ei saa sähköä?
- muistissaukkonen
sähköt katkaistava koko talosta ajoissa. Eli pääkatkasija kiinni ja sitä ennen kaikki koneet pois päältä. Joten niin on toimittava aina ja ajoissa jo ennenkuin ukkosrintama pääsee lähelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73873
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104728- 36613
- 47603
- 30591
- 35587
- 40585
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34557- 50550
- 36483