Olin just sulkemassa konetta kun ukkosrintama lähestyi mutta wintoosa halusi ruveta asentamaan päivitystä ennen sulkemista. No kävi tietenkin klassinen eli virrat napsahti JUST sillon kun ruudulla pyöri "installing update 1 of 1" ja nyt kun yritän avata konetta niin siinä vaiheessa kun windows lähtee latautumaan tulee sininen ruutu ja "STOP: 00000019" ja perässä jotain koodeja. Pitääkö koko roska asentaa nyt uudelleen?!???
Ukkonen sekoitti koneeni!
oikein KIVA!
4
376
Vastaukset
Korjausasennus saattaa auttaa myös mutta jos ei niin uusiksi vaan.
- dsfghg
ota persiistä sähköjohto pois ja anna olla 15 minuuttia pois.
Laita takas.
Onnasiko?- 22
Kuoleeko se sininen ruutu jos ei saa sähköä?
- muistissaukkonen
sähköt katkaistava koko talosta ajoissa. Eli pääkatkasija kiinni ja sitä ennen kaikki koneet pois päältä. Joten niin on toimittava aina ja ajoissa jo ennenkuin ukkosrintama pääsee lähelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562687
- 2001968
- 711716
- 921638
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91441Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.321176- 761111
- 811040
- 951019
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes191954